Спеціальні потреби

У Найробі триває саміт ООН щодо питання голоду на Сомалійському півострові


У таборі біженців чекають на роздачу їжі
У таборі біженців чекають на роздачу їжі

Мешканці країн Сомалійського півострова, які потерпають від голоду, не отримують харчів та гуманітарної допомоги, яких вони потребують. Про це заявив президент Кенії у п’ятницю під час саміту ООН у Найробі.

Інші африканські лідери говорять, що недостатнє постачання гуманітарної допомоги може незабаром створити загрозу безпеці регіону. У пошуках їжі мешканці віддалених районів Сомалі покидати свої домівки та прибувають у табори біженців. За словами високопосадовців, контрабандисти почали використовувати неконтрольований потік людей як прикриття для нелегального транспортування зброї.

Прем'єр-міністр Ефіопії зазначив, що іншою проблемою є те, що деякі райони Сомалі, які найбільше потерпають від посухи і голоду, не можуть отримати гуманітарну допомогу, оскільки цю територію контролюють бойовики угруповання аль-Шабаб.

Представники африканських країн закликали міжнародну спільноту допомогти доставити допомогу в небезпечні регіони, кажучи, що це скоротить потік біженців. Вони також закликають миротворчі сили ООН допомогти стабілізувати ситуацію в Сомалі

Під час дводенного саміту у Найробі лідери африканських держав сподіваються виробити план дій для вирішення проблеми і надання невідкладної допомоги. Внаслідок посухи і голоду потерпає майже 13 мільйонів мешканців країн Африканського Рогу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG