Спеціальні потреби

Керувати бойовим безпілотником вчаться 126 днів


В армії США є вакансії. Їй не вистачає пілотів безпілотних літаків. Саме посилене використання дронів в Афганістані та Ємені викликає потребу в таких пілотах, тренування яких достеменно відрізняється від підготовки пілотів звичайних. Тренують їх на базі військово-повітряних сил Голомен в Нью-Мексико, яка вже давно стала місцем, де випробовують найновітніші технології. І цими днями літаків, якими керують пілоти, залишилося небагато.
Тепер у повітрі панують безпілотні літаки або дрони. Їх контролюють пілоти, що сидять перед великими екранами та керують за допомогою джойстика

«Перше, що ми вчимо і безкінечно повторюємо – це не відеогра. Це – реальність. Усі колись потраплять в ситуацію, де вони будуть використовувати зброю з метою знищення противника», – говорить один з інструкторів, який представився як Джей.

Ще донедавна операторами безпілотних літаків ставали військові пілоти. Тепер, зі зростаючою потребою в операторах дронів, армія США приймає на тренування офіцерів, що пройшли базову підготовку. Використання безпілотного літака у рази дешевше від звичайного військового літака. І сама підготовка з керування ними займає лише 126 днів – удвічі менше від курсу військових пілотів.

У це важко повірити, але з терористами воюють такі люди, як Ліндсі – молода жінка, яка нещодавно народила дитину.

«Дивує сам факт того, що я не знаходжусь там фізично. Я звідси керую літаком, який перебуває в театрі бойових дій. Якось це навіть важко осягнути. І потім я можу піти додому і провести час зі свою родиною», – говорить вона.

Але це не означає, що їхня робота – одні розваги та жодного ризику. Пілоти не дали своє повне ім’я через те, що на їхню адресу постійно надходять погрози – і переважно від людей, що знаходяться в США.

Джей каже, що стресу їм вистачає:

«Це впливає на тебе психологічно. Один з недоліків керування дронами в тому, що ми бачимо все це, а потім йдемо до дому. Після того, як була бойова ситуація, мені треба спокійно поїздити в машині, якось це пережити. Постійно балансувати між війною та звичайним життям – це психологічно важко».

Одне з завдань, яке стоїть перед пілотами, – пошук та знищення вибухових пристроїв в Афганістані та Ємені.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG