Спеціальні потреби

США допоможуть Україні захиститись від хакерів. В Конгресі згадали про Будапештський меморандум


14 грудня Комітет Палати представників США із закордонних справ розглядатиме законопроект про Співпрацю з Україною в сфері кібербезпеки. Про це повідомляється на сайті Комітету.

Законопроект, поданий до Конгресу в квітні цього року, має на меті підтримати безпекову співпрацю США та України, а також встановити обов’язкове звітування виконавчої влади США перед Конгресом стосовно співпраці в цій сфері.

Підтримка в сфері кібербезпеки також відповідає намірам, засвідченим в Будапештському меморандумі, наголошується в законопроекті.

Ще під час виборів 2014 року в Україні, хакери провели атаку на інфраструктуру голосування з метою зашкодити демократичним виборам; в 2015 – було проведено вороже втручання до діяльності постачальників електроенергії, що призвело до відключень енергопостачання. Після посилення кібернападів на критичну інфраструктуру країни в 2017 році, включаючи залізниці, біржі та найбільший аеропорт, президент Порошенко заявив: "кіберпростір став ще одним полем бою за незалежність держави", - нагадують автори законопроект.у

Генеральний cекретар НАТО так відреагував на хакерський напад з використанням вірусу "Петя": "Кібернапади наголошують на важливості підтримки НАТО Україні для зміцнення кібербезпеки".

США допомагають Україні зміцнити кібербезпеку та виявляти вразливі місця для хакерських нападів.

У вересні 2017 року було проведено перший двосторонній діалог між США та Україною в Києві, присвячений питанням кібербезпеки. Сполучені Штати також оголосили про виділення додаткової допомоги Україні з кібербезпеки, що становитиме 5 мільйонів доларів, мовиться в законопроекті.

Дивіться також: Чи надасть Канада зброю та безвіз Україні?

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

XS
SM
MD
LG