Спеціальні потреби

10, 20 чи 50 мільярдів? Скільки $ допомоги буде достатньо для України? - думки експертів та опитування


Надати Україні додатково від 2 до 5 мільярдів доларів економічної підтримки закликали США на сторінках впливового американського видання The New York Times колишні посли США в Україні Стівен Пайфер, Джон Гербст та Вільям Тейлор.

"Конгрес та адміністрація президента США Барака Обами мають працювати над тим, щоб надати Україні додатково від 2 до 5 мільярдів доларів економічної допомоги. Водночас, Вашингтон має наполягати, щоб ЄС взяв на себе аналогічне забов'язання, що у сумі дало би Україні 10 мільярдів доларів, який за нашими оцінками дасть уряду України достатньо місця для маневру. Якщо такого обсягу допомоги не вдасться досягнути через бюджетні обмеження, США та ЄС мають віднайти щонайменше 5 мільярдів, що є мінімальним об'ємом, необхідним для забезпечення життєздатності незалежної України, реалізації першочергових реформ та протидії саботажу з боку Росії", - йдеться у матеріалі, підготовленому дипломатами.

Експерти відзначають, що пакет допомогти може включати позикові гарантії, прямі гранти до бюджету та боргові свопи, а також підтримку для проведення реформ за ключовими напрямками, як от у банківській, енергетичній та судовій сферах.

Існує межа тому, скільки боргу можна набрати Україні перш ніж оголосить дефолт

При цьому автори застерігають, що позикові гарантії, у формі яких Конгрес найчастіше надає Україні підтримку, мають становити лише частину допомогового пакету.

"Існує межа тому, скільки боргу може набрати Україна перш ніж оголосить дефолт. Позики необхідно поєднувати із прямою підтримкою бюджету, щоб допомогти з підтримкою балансу платежів та боргових свопів. Саме ці форми допомоги історично найкраще підтримували молоді демократії: США у 1990-х саме так допомагали Польщі", - відзначили дипломати.

Економісти та експерти висловлюють різні оцінки загального обсягу міжнародної фінансової допомоги, яка би дозволила Україні досягнути стабільності, реалізувати ключові реформи та витримати тиск з боку Росії.

... для забезпечення життєздатності незалежної України, реалізації першочергових реформ та протидії саботажу з боку Росії

На початку 2015-го року міжнародний фінансист Джордж Сорос у виданні The New York Review of Books озвучив цифру у 50 мільярдів доларів. Саме стільки на його думку західні інституції та уряди могли би надати Україні.

"Голос Америки" звернуся за коментарем з даного питання до відомого експерта з української кризи та економіки, Андерса Аслунда (аналітичний центр "Атлантична Рада", США).

На думку Аслунда, 20 мільярдів доларів додаткової фінансової допомоги Україні" можна було би назвати достатнім обсягом.

Свої думки з цього приводу також озвучили деякі фолловери "Голосу Америки" у Twitter.

Окремі читачі озвучили сумніви у тому, що Україна буде здатна повернути будь-які надані їй кошти, натомість інші зауважили, що при оцінці адекватного обсягу фінансової допомоги Україні варто зважати на той факт, що Україна добровільно відмовилась від ядерного арсеналу.

Інші читачі висловили сумніви у щирості реформаторських зусиль української влади та її компетентності.

Дивіться також: Юрій Сергеєв: Україна отримала всеосяжну підтримку

Юрій Сергеєв: Україна отримала всеосяжну підтримку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG