Спеціальні потреби

Бутіна та її ментор переконували Мінфін США, що Росія не збивала МН17 над Донбасом – NPR


Марія Бутіна та Олександр Торшин, 2012 рік
Марія Бутіна та Олександр Торшин, 2012 рік

Нові документи, отримані американською новинною агенцією NPR, проливають більше світла на кампанію впливу, яку проводили в 2015 році в Вашингтоні Марія Бутіна та її ментор Олкесандр Торшин, який на той час займав високу посаду в російському центробанку.

На запит поданий в рамках закону про відкритість інформації, NPR отримало внутрішні документи Міністерства фінансів США та Федерального резерву, де йдеться про зустрічі посадовців з Торшиним та Бутіною у 2015 році.

Марія Бутіна, фото з правоохоронних документів США 2018 року
Марія Бутіна, фото з правоохоронних документів США 2018 року

Торшин зараз перебуває під санкціями США, Бутіна визнала себе винною у роботі в якості російського агента у США; її засуджено до ув'язнення на 18 місяців.

В інтерв'ю NPR в четвер Бутіна назвала свої зустрічі з посадовцями та політиками США "цивільною, неофіційною дипломатією".

Після російського вторгнення в Україну, відносини Росії та США погіршились і в 2015 році Торшин та Бутіна намагались використати його посаду в Центральному банку, щоб налагодити зв'язки з американськими посадовцями і, зокрема, просунути позицію стосовно того, що Росія не відігравала жодної ролі в збитті літака рейсу МН17 в небі над Донбасом, випливає з документів.

Фото з посту Олександра Торшина у соціальних медіа
Фото з посту Олександра Торшина у соціальних медіа

Зустріч Торшина та Бутіної з посадовцем Міністерства фінансів США відбулась 7 квітня 2015 року.

Через декілька років після зустрічі, коли Бутіну було заарештовано, співробітник Міністерства фінансів США написав про цю зустріч. На зустрічі йшлося не стільки про банківську діяльність, скільки про заперечення участі Росії у збитті рейсу Малайзійських авіаліній в небі над Донбасом.

"На зустрічі мало йтись про економіку, однак, він все говорив і говорив про те, що росіяни не збивали МН17 – близько години", - написав посадовець Мінфіну США.

Торшин також багато говорив про своє захоплення зброєю. "Хлопець – фанат зброї і сказав, що має пожиттєве членство в Національній стрілецькій асоціації США. Гадаю насправді він був у місці через особисті справи, пов'язані з NRA".

Торшин також намагався зустрітись з голову Федеральної Резервної системи США Дженет Єеллен. Зустріч було організовано з її заступником – Стенлі Фішером 8 квітня 2015 року. Та зустріч справді стосувалась російської економіки.

Бутіна, в коментарі для NPR, назвала зустрічі невизначними і стосовно зустрічі з Фішером повідомила: Торшин прямо заявив, що перебуває тут в якості члена NRA і просто зацікавлений в тому, щоб зустріти однодумців ... навіть не пам'ятаю деталей розмови, тому що вона була взагалі неважливою".

Дивіться також: ​Із розкішного будинку в Лос-Анджелесі конфіскували великий арсенал зброї

Із розкішного будинку в Лос-Анджелесі конфіскували великий арсенал зброї. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG