Спеціальні потреби

Зоозахисники вийшли на вулиці на захист безпритульних тварин в Україні


Півтисячі киян, відсутність будь-якої політичної символіки та безліч собак на ланцюжках – так у столиці пройшов Марш на захист безпритульних собак в Україні. Акцію підтримали не тільки в інших містах країни, але й у Європі: Німеччині, Франції, Польщі тощо. Така акція не перша, але вперше вона міжнародна, одночасна і з такою кількістю прихильників.

Весняний дощ не завадив небайдужим зоозахисникам пройтися центром Києва із гаслами: «Кривавому Євро – бойкот. По трупах бездомних собак Чемпіонат не пройде!». Як зазначають активісти, кількість масових вбивств безпритульних тварин по Україні почала зростати напередодні футбольного чемпіонату. Під егідою «підготовки до Євро» житлово-комунальні господарства почали розкидати отруту по вулицях країни. Фотографії замучених собак та кішок обурили і європейців, і різні зоозахисні організації, зокрема PETA, яка захищає права тварин по всьому світу.

Від українського уряду захисники тварин вимагають введення мораторію на вбивства безпритульних кішок і собак, розслідування випадків, коли окремі українці влаштовують жорстокі розправи над вуличними тваринами, а також ввести в Україні європейський досвід вирішення проблеми безпритульних тварин. Так, у Європі цю проблему вирішує стерилізація та утримання в притулках.

Втім, попри попередні акції, вбивства та знущання над безпритульними тваринами в Україні досі тривають, зазначає Голосу Америки одна із активісток-захисників тварин Наталя Вишневська.

«Загалом, вбивства, знущання та злочини проти тварин продовжуються», – каже вона. «Сайт догхантерів працює, карні справи проти живодерів та злочинців, які відкрито на очах у людей вбивають тварин, наприклад, вогнепальною зброєю, не відкриваються», – зазначає Вишневська. Втім, активістка зазначає, що у відповідь на зимові акції прем’єр-міністр Микола Азаров видав указ щодо сприяння органами МВС розслідування справ жорстокого поводження з тваринами.

Існують в Україні і позитивні приклади вирішення проблем із безпритульними чотириногими. Наприклад, притулок «Друг» у Черкасах. Справами притулку опікуються волонтери, хоча існує заклад на гроші держави та спонсорів. Результат – у Черкасах майже немає безпритульних тварин. «Кожен місяць в притулку 100 собак знаходять господарів. Нікого не присипляють і не вбивають», – говорить Наталя Вишневська.

У відповідь на акції зоозахисників міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський пообіцяв виділити кошти на притулки в тих містах, де прийматимуть Євро-2012. Також, напередодні міжнародного Маршу Міністерство екології презентувало 11 автомобілів, призначених для надання допомоги тваринам, які надіслала міжнародна благодійна організація «Чотири лапи». Така допомога – одна із домовленостей між Мінприроди та зоозахисною організацією. В рамках окремого меморандуму планується приїзд 120 спеціалістів, які будуть допомагати українським ветеринарам.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG