Спеціальні потреби

Директор Національного центру контррозвідки та безпеки США назвав нардепа Андрія Деркача у контексті впливу Росії на вибори в Америці


Андрій Деркач, народний депутат, Верховна Рада (фото "Радіо Свобода")
Андрій Деркач, народний депутат, Верховна Рада (фото "Радіо Свобода")
Наведена розвідувальна оцінки обстановки є найбільш свіжою, точною та об'єктивною інформацією про загрозу виборам, яку розвідка може зараз надати зі збереженням секретності

Поширювані українським нардепом Андрієм Деркачем закиди про корупцію, включно із публікацією телефонних розмов, згадуються у контексті спроб Росії очорнити (denigrate - англ.) колишнього віце-президента США Джо Байдена у заяві директора Національного центру контррозвдіки та безпеки США Вільяма Іваніни (National Counterintelligence and Security Center Director William Evanina - англ.). Заява присвячена подробицям діяльності противників США щодо виборів у країні, які відбудуться восени цього року. Заява описує відповідні зусилля Китаю, Росії, Ірану.

"Наведена розвідувальна оцінки обстановки є найбільш свіжою, точною та об'єктивною інформацією про загрозу виборам, яку розвідка може зараз надати зі збереженням секретності", - йдеться у заяві.

Так, відзначається, що, за оцінкою Національного центру контррозвідки та безпеки США, "Китай віддає перевагу тому, щоб президент Трамп, якого Пекін вважає непередбачуваним, не виграв вибори".

Не хоче обрання Трампа і Іран, каже заява. Відзначається, що Іран не хоче продовження тиску на себе у разі переобрання Трампа.

"Ми оцінюємо, що Іран прагне нашкодити демократичним інститутам США, президенту Трампу, та розколоти країну перед виборам 2020. Зусилля Ірану у цьому напрямку імовірно будут фокусуватись на впливі онлайн, наприклад, поширенні дезінформації у соцмережах та поширенні анти-американського контенту", - говорить заява.

Зокрема щодо Росії заява відзначає:

Наприклад, про-російський український парламентар Андрій Деркач поширює закиди про корупцію, включно з публікаціями телефонних розмов, з метою зашкодити кандидатурі колишнього віце-президента Джо Байдена та Демократичній партії

"Ми оцінюємо, що Росія використовує широкий спектр заходів з метою передусім очорнити колишнього віце-президента Байдена та тих, кого вона бачить, як анти-російський "істеблішмент". Це відповідає публічній критиці Байдена, коли він був віце-президентом за його роль у політиці адміністрації Обами щодо України та підтримку нею анти-путінської опозицію всередині Росії. Наприклад, про-російський український парламентар Андрій Деркач поширює закиди про корупцію, включно з публікаціями телефонних розмов, з метою зашкодити кандидатурі колишнього віце-президента Джо Байдена та Демократичній партії. Деякі пов'язані із Кремлем суб'єкти також намагаються посилити кандидатуру Трампа у соціальних мережах та на російському телебаченні".

Як відомо, народний депутат Андрій Деркач протягом року оприлюднював записи буцімто розмов попередніх років між президентом (на той час) України Петром Порошенком та тодішнім віце-президентом США Джо Байденом, та ін. У Порошенка заперечували автентичність записів.

Дивіться також: Чи витримають карантин українські культурно-освітні установи Нью-Йорка?

Чи витримають карантин українські культурно-освітні установи Нью-Йорка?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG