Спеціальні потреби

Не уподібнювати Україну до Росії та Казахастану закликали Верховну Раду у Freedom House


Пропозиція щодо НДО спробує поставити громадянське суспільство під контроль уряду, подібно до заходів у Росії та Казахстані і тим самим підірве рух України до більш демократичного суспільства

Міжнародна правозахисна неурядова організація Freedom House закликає Верховну Раду відкласти голосування за законопроектами, які "посилять нагляд за організаціями громадянського суспільства та підірвуть ефективність офісу Уповноваженого з прав людини". Про це йдеться у заяві Марка Бегрендта (Marc Behrendt), директора програми Європи та Євразії у "Домі Свободи".

Заява опублікована на сайті цієї міжнародної організації з приводу законопроектів 6674 та 6675.

Законопроект 6674 та 6675, як відзначають активісти, містять пропозицію президента України Петра Порошенка щодо заміни обов'язкового подання громадськими активістами-антикорупціонерами електронних декларацій на розширене звітування про доходи.

Наприклад, виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин розповів "Українській правді", що розширення не погоджено з громадськими організаціями.

"За першу ж помилку у такому звіті скасовується неприбутковість, притому скасовується заднім числом за попередній рік, і організація змушена буде виплачувати податки за весь минулий рік, ніби вона здійснювала прибуткову діяльність. Такого немає ніде у світі", - наголошує український директор TI.

Заява Freedom House попереджає, що голосування у Раді за законопроекти "ризикує завдати серйозної шкоди демократії в Україні".

Рада має відкласти, або скасувати голосування з обох питань доки вони не відповідатимуть міжнародним правозахисним забов'язанням України

“Інститут упоноваженого з прав людини, одна із найбільш поважних та авторитетних державних інституцій в Україні, втратить довіру, якщо кандидати представлятимуть політичні інтереси, а не незалежний порядок денний правозахисних організацій. Пропозиція щодо НДО спробує поставити громадянське суспільство під контроль уряду, подібно до заходів у Росії та Казахстані і тим самим підірве рух України до більш демократичного суспільства. Рада має відкласти або скасувати голосування з обох питань, доки вони не відповідатимуть міжнародним правозахисним забов'язанням України, після висновків Венеціанської комісії з приводу даних законопроектів наприкінці березня", - йдеться у заяві "Дому Свободи".

Як відзначає "Українська правда", 27 березня 2017 року Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

Дивіться також: Вальс під "Щедрик" у вишитих сукнях – Український бал у Відні 2018

Український бал у Відні 2018: Вальс під Щедрик у вишитих сукнях. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG