Спеціальні потреби

Великобританія та США відзначають 200-річчя з дня народження Діккенса


7-го лютого виповнюється 200-річчя з дня народження відомого британського письменника Чарльза Діккенса. З цієї нагоди Публічна бібліотека Філадельфії запланувала протягом року провести ряд заходів, приурочених життю літератора. Саме в цій бібліотеці зберігається найбільша колекція Діккенса у світі. У ній є навіть письмовий стіл літератора.

Ювілейну дату відзначають і на Батьківщині письменника – Великобританії. Розташоване за 100 кілометрів від Лондона місто Портсмут має великий історичний спадок. Тисячі туристів приїжджають подивитися на один із найстаріших британських портів. Однак, попри культурне багатство, значна частина мешканців міста живе на державну допомогу. Порт не наймає так багато працівників, як колись; останній у місті суднобудівельний завод, який є джерелом прибутку для півтори тисячі родин, зараз під загрозою закриття.

Втім, є одна річ, яка назавжди залишиться з мешканцями Портсмута – це місце, де 7-го лютого 1812-го року народився відомий новеліст Чарльз Діккенс. На виставці у міській бібліотеці можна побачити історичні раритети, один з яких – оригінальний рукопис третьої новели Діккенса «Пригоди Ніколаса Ніклбі».

«Наше місто відвідають мільйони людей, які витрачатимуть тут свої гроші і викликатимуть цікавість у місцевих дітей. І ми сподіваємося, що це святкування заохотить їх взяти у руки роман Діккенса і почати читати», – каже член міської ради Лі Гант.

У Портсмуті Діккенс народився, але саме у Лондоні проходило його доросле життя. Дивлячись на ці вулиці, перед очима оживають сцени новел письменника. І хоч багатьох старих будинків не збереглося до нашого часу, ці склади та аркади у східній частині міста будуть добре відомі читачам.

А з іншими місцями, пов’язаними із життям Діккенса, залюбки ознайомить гід Кристофер Вест. Одне із них – в’язниця Маршалсі, де перебував батько Діккеса за несплату боргів.

«Діккенс порушував нагальні проблеми тогочасного суспільства: погану систему охорони здоров'я, проблеми у школі, у парламенті, в законах, у банківському секторі. Ці проблеми дуже актуальні й сьогодні», – каже Кристофер і цитує улюблений уривок із роману Діккенса «Великі сподівання»:

«У цьому маленькому світі, в якому існують діти, ніщо так гостро не відчувається і не сприймається, як несправедливість».

Вест каже, що сьогодні ці слова вражають так само, як і 200 років тому. Мабуть, і протягом наступних двохсот років вони вражатимуть не менше.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG