Спеціальні потреби

Детройт змінює профіль через кризу автоіндустрії


Детройт змінює профіль через кризу автоіндустрії

Детройт – серце автомобільної індустрії Сполучених Штатів, колись вважали одним з найбільш заможних міст країни. Після кризи американського автомобілебудування і багатотисячних скорочень на заводах випуску автомашин, місто перетворилось на одне з найбідніших. Населення Детройта скоротилося до рівня 1910-го року і складає лише 713 тисяч.

У місті розгорнуто кампанію економічного відродження і диверсифікації економіки. Прикладом цьому є крамничка, яка продає футболки місцевого виробництва і старі вінілові платівки. Вініл, ідея музиканта Тайлера Болдвіна, який разом з друзями відкрив цей магазинчик кілька років тому. Тайлер каже, що Детройт – ідеальне місце для реалізації бізнес-ідей:

«Тут є дуже багато можливостей робити щось унікальне. Наприклад, я єдиний у місті, хто пише таку музику. Таких футболок як у нас, ніде більше не знайдете. У вас є нагода бути оригінальним і проявити себе, як ніхто інший».

Як не дивно, каже він, але саме бідність Детройта сприяє його творчості:

«Аспект повного запустіння та ізоляції змушує прислухатись до себе, бути інтуїтивним і надихає робити щось креативне, тому що тут нічого немає».

Відкрити власну справу підприємцям, як Тайлеру, допомогає організація «Bizdom U». Її президент Росс Сандерс вважає, що відродження Детройта не можливе без розвитку і підтримки малого бізнесу:

«Цей перелом повинен був статися. Протягом довгого часу місто покладалося виключно на автопромисловість. У них був менталітет найманого працівника. А ми хочемо створити менталітет підприємця. Добре бути працівником, усім потрібні відповідальні працівники, але підприємці не просто заповнюють робочі місця, вони їх створюють».

Економіст Джон Маґ погоджується. Центр міста на його очах почав трансформуватися.

«Немає сумнівів, з’явилася нова енергія, нові інвестиції, збільшилося населення. Крок за кроком, зміни стаються у центрі Детройта», – каже Джон.

Появу нових крамниць і заповнення офісних приміщень важко не помітити. Але це лише у центрі міста, поза ним – зовсім інша картина. Бідність і повний занепад, як каже професор, уже давно стали нормою:

«Сторінкою Детройта, яку не вдалося перегорнути, залишаються такі проблеми міста як неблагополучні сім’ї, бідність, низький рівень доходів, погані школи, наркоманія».

Зміни на краще дозволяють сподіватися, що економічне зростання у центрі Детройта поступово потягне за собою і решту міста.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG