Спеціальні потреби

Державний департамент: США засуджують агресивні дії Росії


"Ми закликаємо президентів Порошенка та Путіна до прямого контакту заради вирішення цієї ситуації"

США засуджують агресивні дії Росії. Про це йдеться у заяві Державного секретаря США Майка Помпео з приводу нападу на українські військові судна у Керченській протоці.

США засуджують ці агресивні дії Росії

"США висловлюють своє глибоке занепокоєння з приводу інциденту у Чорному морі, який стався 26-го листопада, коли українські судна спробували здійснити прохід через Керченську протоку. Повідомлення про те, що російські кораблі таранили та обстрілювали українські кораблі, поранивши український екіпаж і захопили три судна, є серйозним загостренням та порушенням міжнародних норм", - йдеться у заяві.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив через Twitter, що у розмові із держсекретарем США Майклом Помпео було скоординовано кроки для подальшої протидії російській агресії проти України.

"США засуджують ці агресивні дії Росії. Ми закликаємо Росію повернути Україні її судна та затриманих членів екіпажу, та поважати суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з її територіальними водами", - відзначає заява.

США підтримують суверенітет та територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах, включно з територіальними водами, та право її суден здійснювати плавання у міжнародних водах

При цьому Державний департамент закликав обидві сторони виявити стриманість та дотримуватись міжнародних забов'язань та обов'язків.

"Ми закликаємо президентів Порошенка та Путіна до прямого контакту заради вирішення цієї ситуації. Через це ми наголошуємо на підтримці нами Нормандського формату. США підтримують суверенітет та територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах, включно з територіальними водами, та право її суден здійснювати плавання у міжнародних водах. Як сказано у нашій Кримській Декларації, США відкидають спробу анексії Криму Росією", - йдеться у заяві.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що США та Європа працюють над вирішенням конфлікту між Україною та Росією через нещодавні події у Керченській протоці .

Сподіваюсь, що ситуацію буде вирішено. Європа не у захваті і також працює над вирішенням. Ми всі працюємо над цим разом
Президент США Дональд Трамп

"Нам не подобається те, що там відбувається у будь-якому разі. Сподіваюсь, що ситуацію буде вирішено. Європа не у захваті і також працює над вирішенням. Ми всі працюємо над цим разом", - заявив президент США.

Між тим раніше посол США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що її заява із засудженням дії Росії віддзерекалює "занепокоєння Адміністрації США на найвищому рівні".

"Кричуще порушення українського суверенітету у неділю є частиною поведінки Росії, яка включає спробу анексії Криму, порушення прав безлічі українців у Криму та розпалювання конфлікту, який забрав життя понад 10 000 осіб на сході України. Немає ознак, що ця поведінка буде припинена", - відзначила Гейлі.

Дивіться також: Київ приймає XI Світовий Конґрес Українців

Київ приймає XI Світовий Конґрес Українців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG