Спеціальні потреби

NYT: Держдепу ухвалили $120 млн для протидії Росії. Поки що на це витратили - $0.


Державний секретар США Рекс Тіллерсон
Державний секретар США Рекс Тіллерсон

Із наближенням проміжних виборів у листопаді, віртуальна війна Росії проти Сполучених Штатів не вщухає. Однак Державний департамент досі не витратив ні цента з тих 120 мільйонів доларів, які йому вкінці 2016 року було асигновано, щоб протистояти іноземним зусиллям, спрямованим на втручання у вибори, або спробам сіяти недовіру до демократії.

У результаті – жоден із 23 аналітиків, які працюють в «Центрі глобальної взаємодії» при Держдепі – який займається боротьбою з російською кампанією дезінформацції - не розмовляє російською мовою, і неприйняття на роботу у відомстві нових працівників завадило заходам вербувати комп’ютерних експертів, необхідних для стеження за діяльністю Росії.

Про це повідомляє видання The New York Times.

Затримка є лише одним із симптомів переважно пасивної відповіді на втручання Росії президента Трампа, який не дуже старається публічно закликати країну протиставити Росії і захищати демократичні інституції. У ширшому контексті, зволікання із витратами віддзеркалює глибоку відсутність довіри державного секретаря Рекса Тіллерсона до здатності його відомства виконати своє завдання і більш розсудливо витрачати державні кошти.

Тіллерсон висловився скептично про те, чи США навіть здатні щось зробити, щоб протидіяти загрозі з боку Росії.

«Якщо у них намір втручатися, вони знайдуть спосіб, як це робити. Ми можемо вжити певні заходи, але це щось таке, що раз вони вирішили це робити, важко буде цьому запобігти», - заявив держсек минулого місяця в інтерв’ю Fox News.

Якщо у них (Росії) намір втручатися, вони знайдуть спосіб, як це робити
Рекс Тіллерсон

США витрачають мільярди доларів на таємні кіберспроможності, але ця зброї виявилася, здебільшого, неефективною проти російських заходів у Facebook, Twitter тощо.

Роль «Центру глобальної взаємодії» - оцінити російські зусилля і створити механізми протидії, можливо, мережу антипропагандистських проектів у різних часинах світу - пише газета, посилаючись на експертів.

«Зараз є тисячі колишніх російських журналістів, яких видворили з країни або звільнили з праці, які займаються контрросійськими проектами на вигнанні та можуть допомогти», - сказав Ричард Стенґел, який в адміністрації Обами обіймав посаду заступника держсекретаря з публічної дипломатії і наглядав за роботою «Центру глобальної взаємодії».

Кампанії, спрямовані на привернення уваги до ролі російських ферм тролів та російських найманців в Україні та Сирії, можуть бути дуже ефективними», - додав він.

В останні дні адміністрації Обами, Конгрес доручив Пентагону відправити в Держдеп $60 млн, щоб координувати урядові заходи, включаючи Пентагон і Міністерство внутрішньої безпеки, для протидії антидемократичній пропаганді Росії і Китаю. Це окремо від інших потенційних урядових проектів, як наприклад протидії кібератакам.

Тіллерсон впродовж 7 місяців намагався вирішити, чи витрачати ці гроші чи ні. До цього часу вже стало відомо, що у новому фінансовому році асигновано додаткових 60 млн доларів. Відтак протягом наступних 5 місяців, відомства сперечалися скільки виділити Держдепу із цих тепер уже $120 млн.

За найостаннішими повідомленнями Державного департаменту, Пентагон погодився передати 40 млн доларів на ці заходи – всього третину первісно ухвалених Конгресом коштів.

Чиновники Держдепартаменту кажуть, що сподіваються отримати ці кошти наступного місяця.

Дивіться також: Як виявити і видалити комп'ютерного бота

Як виявити і видалити комп'ютерного бота. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG