Спеціальні потреби

Наглядовий орган Держдепу США, можливо, здійснює перевірку щодо Помпео та його дружини - ЗМІ


Державний секретар США Майк Помпео
Державний секретар США Майк Помпео

Державний секретар США Майк Помпео є суб'єктом розслідування з боку Генеральної інспекції (спеціальний незалежний наглядовий орган в структурі уряду США - прим. ГА) Держдавного департаменту США. Про це повідомляє американська медійна, видавнича компанії McClatchy з посиланням на текст скарги викривача, яка була оприлюднена у результаті позову організації American Oversight до Державного департаменту. Відзначається, що Держдеп відмовився відповісти на запит McClatchy про коментар. Про відомову у коментарі повідомили і New York Times.

"Провідні чиновники Держдепу сприяли порушенням з боку Помпео, стверджує викривач", - пише видання New York Times.

Видання McClatchy відзначає, що з тексту скарги викривача випливає, що безпосередні свідки, включно із самим викривачем, робили численні спроби повідомити керівникам Держдепу та юридичним радникам про буцімто "сумнівні дії" з боку Помпео, але їх зусилля були "заблоковані". Як повідомляє видання, у тексті відзначається, що йдеться про випадки, які, буцімто, мали місце у Вашингтоні, Нью-Йорку, Флориді та за межами США.

Видання відзначає, що Держдеп забілив частину інформації із скарги, мотивуючи це тим, що інформація стосується поточного розслідування. На думку McClatchy, це підтверджує що "принаймні одне розслідування щодо державного секретаря триває". Видання The New York Times, для порівняння, пише, що виключення Держдепом частини інформації "може вказувати", що інспекція щодо Помпео триває.

"Версія скарги, де велику частину тексту закрито, вказує, що провідні чиновники сприяли неналежній поведцінці пана Помпео навіть після того, як викривач озвучив своє занепокоєння всередині агенції - це вказує на можливість існування кола співучасників, про що не було відомо раніше. Зіткнувшись зі спротивом у виконавчій та юридичній службах Держдепу, викривач подав скаргу до Генеральної інспекції, що очевидно призвело до розслідування щодо неналежного використання ресурсів платників податків Помпео та його дружиною", - пишуть у The New York Times.

У видання також відзначають, що "Помпео став об'єктом розгляду через те, що без розголосу відвідував донорів Республіканської партії та політиків під час мандрівок за кошти платників податків під егідою Держдепу, як у США так і за кордоном". Стаття звертає увагу і на те, що минулої п'ятниці Помпео, "використавши ресурси Держдепу", відвідав Лідерський саміт родин у штаті Айова. Видання називає захід "регулярною зупинкою республіканських кандидатів у президенти".

Як відомо, 15-го травня адміністрація США звільнила очільника Генеральної інспекції Стіва Лініка. Останній, відзначає видання, минулого місяця заявив, що інспекція розслідувала, чи Помпео та його дружина займались особистим бізнесом у робочий час, а також роль Помпео у сумнівній угоді з продажу зброї до Саудівської Аравії.

Повідомлення ЗМІ підхопили критики адміністрації США.

"Викривач підняв тривогу з приводу корупції провідного дипломата Трампа. Це потворно", - твітує конгресмен-демократ Біл Паскрелл-молодший.

Дивіться також: У зоопарку Сан-Дієго відсвяткували перший день народження осиротілої коали

У зоопарку Сан-Дієго відсвяткували перший день народження осиротілої коали. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

XS
SM
MD
LG