Спеціальні потреби

Держдеп: Ми розчаровані просуванням у Грузії законопроєкту про "іноземний вплив", написаний в дусі Кремля


Протестувальники несуть прапори Грузії та Євросоюзу під час протесту біля парламенту проти законопроекту про "іноземних агентів". Тбілісі 17 квітня 2024 року. Фото: Giorgi Arjevanidze/AFP
Протестувальники несуть прапори Грузії та Євросоюзу під час протесту біля парламенту проти законопроекту про "іноземних агентів". Тбілісі 17 квітня 2024 року. Фото: Giorgi Arjevanidze/AFP

Державний департамент США висловив "глибоке розчарування" через ухвалення в Грузії в першому читанні законопроекту "про іноземних агентів". Речник відомства Метью Міллер заявив, що це законодавства перешкоджає руху Грузії до Євросоюзу.

“Ми глибоко розчаровані рішенням парламенту Грузії просувати законодавство про "іноземний вплив", написане в дусі Кремля”, – заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер.

"Ухвалення цього законопроєкт може поставити під загрозу прогрес Грузії на шляху до ЄС", – наголосили у дипломатичному відомстві США.

"Ми разом із нашими європейськими союзниками закликаємо Грузію не ухвалювати законодавство, яке суперечить бажанням переважної більшості громадян Грузії — прагненню повністю інтегруватися в ЄС", – мовиться в заяві речника Держдепу.

У Державному департаменті наголосили, що запропонований законопроєкт передбачає обмеження свободи вираження поглядів, перешкоджатиме незалежним ЗМІ та сприятиме стигматизації тих організацій, які сприяють свободі висловлення думки.

Держдепартамент вважає таке законодавство "неприйнятним" і закликав законодавців Грузії "захистити право на мирні зібрання".

17-го квітня 2024-го парламент Грузії схвалив у першому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу", перед тим в країні відбулись масові протести, поліція застосувала проти мітингувальників водомети, поліція провела масові обшуки та арешти.

Законопроєкт, якщо стане законом, вимагатиме від організацій, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися в країні як “агенти іноземного впливу”.

Правляча партія Грузії "Грузинська мрія" ініціювала це законодавство, щоб боротися, як вони заявляють, із "гей-пропагандою" та "іноземними агентами". Автори законопроєкту аргументують впровадження ініціативи тим, що грузинська опозиція "служить іноземним інтересам і сповідує чужі для Грузії цінності".

Грузинська опозиція називає законопроєкт калькою російського закону, що "використовується Кремлем для придушення інакодумства".

У Росії саме через порушення закону про іноземних агентів пів року тому заарештували журналістку Радіо Свобода Алсу Курмашеву, яка досі перебуває за ґратами. Правозахисники вважають звинувачення політично вмотивованим.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG