Спеціальні потреби

10 грудня - День захисту прав людини


В цей день в 1948 році Генеральна асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини.

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш опублікував заяву, у якій наголосив на тому, що з моменту проголошення Загальної декларації прав людини у 1948 році, "права людини були однією з трьох основних напрямків діяльності Організації Об'єднаних Націй, а також миру та розвитку".

Генеральний секретар ООН зазначив, що, хоча порушення прав людини не припинилися після прийняття Загальної декларації, цей інструмент допоміг безлічі людей отримати більшу свободу та безпеку, а також допомагав запобігати порушенням, здійснювати правосуддя та зміцнювати національні та міжнародні закони та гарантії прав людини.

У заяві з нагоди Міжнародного дня прав людини держсекретар США Рекс Тіллерсон нагадав, що права людини «є основою свободи, справедливості і миру в усьому світі».

«Для тих, кого втягнули у внутрішні заворушення або був переміщений через них, хто бореться з репресивними урядами або кого експлуатують заради вигоди інших, Загальна декларація прав людини є маяком надії, - підкреслюється в заяві глави Держдепартаменту. - Підтримка прав людини і демократії є пріоритетом зовнішньої політики, що відображає кращі традиції нашої країни».

Дивіться також: В ООН назвали загрозливою гуманітарну ситуацію, яка склалася на сході України напередодні зими

XS
SM
MD
LG