Спеціальні потреби

Посольство США, Світовий конгрес українців привітали Україну з Днем Соборності


UKRAINE, KYIV – U.S. Embassy, 05Dec2019
UKRAINE, KYIV – U.S. Embassy, 05Dec2019

У День Соборності посольство США в Україні вкотре закликало Росію поважати суверенітет і територіальну цілісність України.

"У День соборності ми приєднуємось до народу України, закликаючи Росію поважати суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно із Кримом, Донбасом та її територіальними водами", - сказав представник Місії США в Україні Джозеф Пеннінгтон у привітальній промові до Дня Соборності 22 січня.

Як він додав, "Ми з вами, народе України, у День соборності України і щодня".

Україну привітав також, від імені багатомільйонної української діаспори, Світовий конгрес українців.

Павло Ґрод
Павло Ґрод

Як сказав президент СКУ Павло Ґрод, щороку в цей день Світовий конгрес українців проводить всесвітню акцію «Україна єдина».

"Українці з усіх континентів з великим піднесенням пригадують проголошення незалежнгості України понад 100 років тому. І ми пишаємося сьогоднішньою єдністю України та 65-мільйонного світового українського народу", - сказав Ґрод.

Як він додав, ті події сторічної давнини "вибудували підґрунтя для відновлення незалежності України в 1991 році та для нинішньої єдності українського народу в протидії російському агресору".

"Ми вшановуємо сучасних українських героїв, які відважно захищають єдину та соборну Україну для майбутніх поколінь. Тож нехай їхня любов до України і героїзм надихає нас до ще активнішої праці, яка допоможе прискорити деокупацію Криму і Донбасу, припинити війну проти українського народу та розбудувати Україну як суверенну, демократичну і заможну державу", - наголосив президент СКУ.

Соборність і єдність українців залишаються фундаментальною цінністю української державності. Про це заявило Міністерство закордонних справ України в коментарі до Дня Соборності.

"Саме ці цінності Україна захищає сьогодні від російської збройної агресії", - мовиться в документі.

"Консолідація зусиль усіх українців є найпотужнішою зброєю для перемоги над спільним ворогом та відновлення територіальної цілісності", - зазначається в коментарі МЗС.

Як наголошує зовнішньополітичне відомство, "Одним із пріоритетів Міністерства закордонних справ України було і залишається об’єднання українців по всьому світу та захист співвітчизників за кордоном, адже #РазомСильніші".

Дивіться також: Спільне звернення до американців колишніх президентів Барака Обами, Білла Клінтона та Джорджа Буша

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG