Спеціальні потреби

Вибори в США: Хто такі виборчі делегати і чому вони важливі?


Процедура президентських виборів в Сполучених Штатах складна і її до кінця не розуміють навіть чимало американців. Метою цього матеріалу є пояснити роль, яку відіграють в цьому процесі виборчі делегати.

Якщо президент від будь-якої партії не переобирається на другий термін – як у випадку з демократом Бараком Обамою цього року – кандидат, що буде представляти (Республіканську) партію на президентських виборах у листопаді обирається під час попередніх виборів, які проходять у кожному штаті.

Коли виборці голосують за того чи іншого претендента на право представляти партію на президентських виборах під час кокусів чи праймеріз – двох форм попередніх виборів - вони насправді голосують за делегатів, які будуть, відтак, обирати кандидата під час партійного з`їзду.

Цього року обирають кандидата лише республіканці. Їхній з`їзд відкривається в Тампі, Флорида, 27-го серпня. У ньому братимуть участь 2,286 делегатів. Аби отримати номінацію, необхідно набрати 1,144 голосів делегатів.

Демократи проведуть свій з`їзд з 3 по 6 вересня в місті Шарлотт, Північна Кароліна. Але на ньому буде схвалена кандидатура Барака Обами на безальтернативній основі.

Обидві партії мають різні правила нарахування делегатів. Прес-секретар Національного комітету Демократичної партії Мелані Руселл пояснює, що в її партії делегати нараховуються пропорційно в усіх штатах. Наприклад, якщо хтось набрав 35% голосів виборців штату, він отримує 35% делегатів від цього штату. Але не всі 5,554 делегати, що беруть участь в з`їзді, зобов`язані представляти того чи іншого кандидата, згідно з голосами виборців. Існують так звані «супер-делегати» - 727 осіб, які цей вибір роблять самостійно. Це – партійна верхівка: губернатори, сенатори та конгресмени-демократи.

Під час попередніх виборів серед республіканців, в одних штатах делегати нараховуються пропорційно, а в інших - переможець забирає голоси усіх делегатів штату. Пояснює Шон Спайсер, представник Національного комітету Республіканської партії:

«Якщо попередні вибори в штаті відбуваються до 1 квітня, то це – пропорційний штат. Таким чином кандидат не зможе швиденько набрати купу делегатів та здобути номінацію».

На з`їздах спочатку відбувається перекличка, під час якої підраховується кількість голосів, які претенденти набрали під час попередніх виборів. Якщо таким чином хтось із них не здобуде беззаперечну більшість, у справу вступають «супер-делегати», які домовляються між собою щодо єдиного кандидата. Такий з’їзд називається «брокерським» і цього не траплялося жодного разу з 1952-го року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG