Спеціальні потреби

Захисники Луценка і Тимошенко планують порушити кримінальні справи проти своїх суддів


Захисники Луценка і Тимошенко планують порушити кримінальні справи проти своїх суддів
Захисники Луценка і Тимошенко планують порушити кримінальні справи проти своїх суддів

Проти Родіона Кіреєва та Cергія Вовка планують порушити кримінальні справи. Обидва судді розглядають справи опозиційних політиків Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

За словами лідерки фракції БЮТ, нардепи будуть звертатися до Генпрокуратури та Вищої ради юстиції з вимогою порушення кримінальної справи щодо судді Кіреєва за ухвалення завідомо неправосудних рішень.

«Цей суддя не має права знаходитися не просто в судовому процесі, а взагалі у судовій гілці владі», повідомила Юлія Тимошенко на персональному сайті.

На засіданні в четвер Тимошенко навела приклади рішень, які, на її думку, є неправоcудними, а також заявила, що в процесі суддя Кіреєв є суб’єктивним та залежним. Разом з тим Юлія Тимошенко із своїм адвокатом знову наголосила на вимозі відводу Кіреєва. У відповідь Родіон Кіреєв відхилив це клопотання як таке, що не має достатніх причин для ухвалення. І відхилив інше прохання адвоката Миколи Титаренка надати більше часу для підготовки до справи. Чергове засідання з «газової» справи відбудеться в п’ятницю.

В Апеляційному суді ж спростували інформацію щодо начебто неправомірних рішень Родіона Кіреєва та заявили, що вона є недійсною.

Захисник Юрія Луценка народний депутат Геннадій Москаль у свою чергу звернувся до столичного прокурора щодо порушення кримінальної справи проти судді Сергія Вовка. Підставою порушення став «завідомо неправосудний вирок, винесений Вовком». У Генпрокуратурі це звернення не розглянули і не прокоментували, чому. Через це у четвер Геннадій Москаль відправив інше звернення до голови Верховного суду України Василя Онопенка.

Cправа, з якої, на думку Москаля, Сергієм Вовком було винесене неправосудне рішення, стосується земельного питання, а саме передача 140 гектарів на Харківщині для будівництва дачних будинків та котеджного містечка.

Судді Родіону Кіреєву закидують цілу низку вироків, які, на думку БЮТу, є неправосудними. Зокрема, це справа про звільнення від відповідальності громадян, які мали відношення до розповсюдження наркотичних препаратів та інші.

У четвер у Брюсселі про справу Тимошенко згадав комісар ЄС з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле. Він заявив про збільшення занепокоєння щодо цієї справи. Водночас Штефан Фюле не прокоментував події, які відбувається в залі суду.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG