Спеціальні потреби

Американському журналісту закритий в'їзд до Росії


Дейвид Саттер
Дейвид Саттер
Росія вперше з часів холодної війни закрила в'їзд у країну для американського журналіста, який базувався в Москві, але виїхав в Україну в короткочасне відрядження.

Як вважають експерти, цей крок може призвести до нового ускладнення відносин Москви і Вашингтона напередодні зимової Олімпіади в Сочі.

Колишньому кореспонденту газет Financial Times і Wall Street Journal Дейвиду Саттера в день Різдва було сказано, що йому заборонений в'їзд до Росії.

Саттер проживав в російській столиці з вересня минулого року.

У грудні він виїхав до Києва для висвітлення масових демонстрацій, викликаних рішенням Києва відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Коли він звернувся в російське посольство у Києві з проханням про видачу йому нової візи, щоб повернутися в країну, дипломат російського посольства Олексій Грубий зачитав йому заяву, в якій йшлося, що «компетентні органи» визнали його присутність на території Російської Федерації «небажаною» .

Під «компетентними органами» розуміється Федеральна служба безпеки - впливове відомство президента Володимира Путіна, що займається внутрішньої і зовнішньої розвідкою. Подібні формулювання, зазвичай, використовуються в справах про шпигунство.

«Вони видворили мене, - заявив Саттер газеті Financial Times. - Російська влада заблокували в'їзд в країну людині, яка писала про неї протягом 36 років ... Я думаю, що це відображає зміну в політиці».

Однак МЗС РФ у вівторок назвало подібні твердження «тенденційними».

За версією дипломатичного відомства РФ, Саттер в'їхав у Росії 21 листопада минулого року, отримавши у прес-центрі МЗС Росії акредитаційне посвідчення кореспондента Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода строком на один рік.

Як пояснило МЗС, за діючими міграційними правилами, негайно повинен був з'явитися в Управлінні Федеральної міграційної служби в Москві і отримати багаторазову візу для перебування на території Росії.

«Незважаючи на це, Д.А.Саттер звернувся в УФМС по м. Москві лише 26 листопада 2013, де йому було відмовлено в багаторазовій візі на підставі грубого порушення російського міграційного законодавства, - йдеться в російській заяві. - 29 листопада 2013 пройшло засідання Таганського районного суду м. Москви, на якому Д.А.Саттер був визнаний винним в адміністративному порушенні. Свою провину він визнав. Судом було призначено покарання у вигляді штрафу з адміністративним видворенням за межі Російської Федерації».

Як зазначило МЗС, 4 грудня Саттер покинув територію Росії, і на підставі федерального закону «Про виїзд з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію», йому був закритий в'їзд на територію країни на п'ять років з дня видворення.

Саттер вперше приїхав до Москви в 1969 році, будучи студентом Оксфордського університету.

У 1976-82 роках він працював московським кореспондентом газети Financial Times. Він повертався в посткомуністичну Росію на початку 1990-х років, а восени минулого року знову приїхав до Москви з США для виконання чергового завдання.

Саттер є радником Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода, що фінансується Конгресом США.

У заяві президента РВЄ-РС Кевіна Клоуза, яку цитує Financial Times, йдеться, що «видворення Саттера було здійснено без будь-яких підстав чи пояснень».

«Це фундаментальне порушення права на свободу слова і свободу журналістики», - вказав Клоуз.

Саттер, який зараз перебуває в Лондоні, також відомий як автор трьох книг про Росію та Радянський Союз.

В даний час він працює над книгою з історії посткомуністичної Росії.

За його словами, в його квартирі в центрі Москви залишилися його записки, одяг та інші особисті речі.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG