Спеціальні потреби

«Щоб перемогти», а не, «щоб не програти» – лідер республіканців у Сенаті про допомогу Україні


Лідер республіканської меншості у Сенаті Мітч Макконнелл: «Настав час для адміністрації задіяти додаткову допомогу та припинити мікроменеджмент використання Україною американської зброї».
Лідер республіканської меншості у Сенаті Мітч Макконнелл: «Настав час для адміністрації задіяти додаткову допомогу та припинити мікроменеджмент використання Україною американської зброї».

Сполучені Штати мають надати Україні достатню допомогу для перемоги, а не для того, щоб уникнути програшу. На цьому наголосив лідер республіканської меншості у Сенаті Мітч Макконнелл під час події у Вашингтоні.

Сенатор-республіканець закликав адміністрацію США до сміливіших дій – зняття обмежень на використання американської зброї та використання допомоги, яку США надали Україні, для швидкої і рішучої перемоги України на полі бою.

“Потрібно рухатись із релевантною швидкістю, а не зі швидкістю бюрократії. Настав час для адміністрації задіяти додаткову допомогу та припинити мікроменеджмент використання Україною американської зброї”, – заявив лідер республіканської меншості у Сенаті у записаній промові під час онлайн-дискусії, організованої Атлантичною радою США 21-го травня.

Мітч Макконнелл також сказав, що Конгрес мав схвалити пакет додаткової допомоги для союзників та партнерів значно раніше ніж це сталось.

“Нам потрібно дати Україні достатньо щоб перемогти, а не тільки для того, щоб уникнути програшу”, – заявляє Макконнелл.

За його словами, також Сполученим Штатам потрібно робити більші інвестиції в оборонні потужності, які знадобляться “для довгострокової стратегічної конкуренції”.

Нам потрібно дати Україні достатньо щоб перемогти, а не тільки для того, щоб уникнути програшу
Мітч Макконнелл

В онлайн дискусії Атлантичної Ради також прозвучала думка генерала США у відставці та колишнього командувача Об’єднаними збройними силами НАТО Веслі Кларка про необхідність для НАТО встановити чіткий план щодо членства України.

“Ми маємо визначити шлях до членства України в НАТО. Не тоді, коли вони будуть готові, не тоді, коли військові дії припиняться. Встановити позитивний шлях. Сказати – ось План щодо членства України. Ось такий план на випадок, якщо бої триватимуть. Ось план на випадок, якщо бої припиняться”, – вважає Веслі Кларк.

На думку колишнього командувача Об’єднаними збройними силами НАТО, дати Україні чіткий шлях у НАТО було б найкращим шансом стримати російську агресію в Європі та стримати російську агресію в Україні.

“У разі якщо ми цього разу не зробимо це, заявляючи що Україна колись, можливо, увійде до НАТО, ми відкинемо один з найважливіших інструментів дипломатії, який можна було б використати для припинення агресії в Європі”, – додає Веслі Кларк.

Як повідомляв Голос Америки, у понеділок, 20 травня, Комітет з розвідки Палати представників США оприлюднив звернення групи конгресменів від обох партій до міністра оборони Ллойда Остіна з закликом пришвидшити постачання озброєнь Україні.

Голова Комітету з розвідки Палати представників, конгресмен-республіканець Майк Тернер заявив, що Україні можна було б надати дозвіл стріляти по стратегічних об'єктах в Росії "за певних обставин".

Дивіться також: Щоб війна закінчилась, НАТО має оголосити план вступу України до 2028 року – ексголова альянсу Расмуссен

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG