Спеціальні потреби

В Чехії створюють партію на підтримку Путіна


Їржі Виваділ
Їржі Виваділ

Про формування нової політичної одиниці повідомив (в інтерв'ю чеському представництву російського державного агентства «Супутник») її лідер Їржі Виваділ. Політичний рух (або навіть партія), за його словами, створюється на основі неформальної структури «Друзі Росії в Чеській Республіці», яка з’явилася у березні 2015 року як група в Facebook.

Їржі Виваділ – відомий в Чехії юрист і політик, у минулому – депутат чеського парламенту, член Сенату, заступник міністра юстиції Чеської республіки в 2005-2006 роках і суддя Верховного адміністративного суду в той же період.

За словами Виваділа, поштовхом до перетворення неформальної структури в політичну стало нещодавнє продовження країнами заходу санкцій проти Росії. Мета руху – створити «критичну альтернативу» партіям.

«Ми переконані, що за чверть століття, що відділяють нас від 1989 року, легковажний дрейф у бік Заходу завів нас у пастку. Ми стали співучасниками злочинів в Іраку, Лівії та Сирії, а саме ці конфлікти – причина багатомільйонної міграції, що охопила сьогодні Європу».

В інтерв'ю Їржі Виваділ висловлює солідарність з нинішнім президентом Чехії Мілошем Земаном, який не володіє, згідно з чеською Конституцією, серйозними повноваженнями, однак який блискуче володіє антизахідною риторикою. У різдвяному зверненні до народу Земан, зокрема, назвав масову міграцію останнього року «спланованим вторгненням».

Серед близьких йому світових політиків Виваділ назвав лідера «Національного фронту» Франції Марін Ле Пен, колишнього прем'єра Греції Алексіса Ципраса і американського республіканського політика Дональда Трампа (усіх їх вважають «друзями Росії»). Основна політична теза Виваділа – необхідність боротьби з «пануванням США у світі».

Подолати «американську гегемонію», но думку Виваділа, може тільки нинішній президент Росії у співпраці з Китаєм чи Індією.

Для того, щоб подати документи на реєстрацію, пропутінський рух в Чехії має зібрати тисячі підписів. За фінансуванням своєї діяльності Їржі Виваділ планує звернутися до громадян Росії. На його думку, росіянам буде вигідно, якщо Чеська Республіка стане «мостом між Сходом і Заходом».

Проросійські партії вже існують у кількох країнах Європи. Зокрема, у Великій Британії створена партія «За Росію» – «для захисту інтересів росіян і російськомовного населення на території Великобританії». А в сусідній з Чехією Словаччині на вибори 2016 року йде проросійська коаліція «Відвага».

Дивіться також («Голос Америки»): Головним фітнес трендом 2016-го назвали вправи з вагою власного тіла

Головним фітнес трендом 2016-го назвали вправи з вагою власного тіла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG