Спеціальні потреби

Блінкен: ініціатива Чехії забезпечить майже мільйон снарядів для України до кінця 2024


Після зустрічі з міністеркою оборони Чехії Яною Черноховою держсекретар США Ентоні Блінкен вказав, що Чехія надає Україні зброю, бере участь в навчанні українських військових, координації поставок снарядів, а також допомозі українським біженцям
Після зустрічі з міністеркою оборони Чехії Яною Черноховою держсекретар США Ентоні Блінкен вказав, що Чехія надає Україні зброю, бере участь в навчанні українських військових, координації поставок снарядів, а також допомозі українським біженцям

До кінця року Україна може отримати до мільйона снарядів в рамках чеської ініціативи. Такими оцінками поділився держсекретар США Ентоні Блінкен.

Блінкен, який перебуває в Празі і бере участь в засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО, відзначив "життєво важливу" роль Чехії в підтримці України. В коментарях для преси після зустрічі з міністеркою оборони Чехії Яною Черноховою Блінкен вказав, що Чехія надає Україні зброю, бере участь в навчанні українських військових, координації поставок снарядів, а також допомозі українським біженцям.

"Особливо я хочу привітати роботу Чехії в тому, щоб знайти по світу необхідні боєприпаси, яких Росія потребує на полі бою, включаючи снаряди калібрів 155-мм та 152-мм. Це критично важливо. До кінця року ми очікуємо, що ініціатива під керівництвом Чехії забезпечить майже мільйон снарядів для України", - сказав Блінкен.

Сполучені Штаті шляхетно надалі нам компенсацію за наші військові поставки Україні
Яна Чернохова

Чехія надіслала 600 мільйонів доларів прямої військової допомоги Україні, планує надати ще 6 мільярдів доларів техніки, а також має до кінця року навчити приблизно 9000 українських військових, вказав посадовець США. Він окремо зазначив допомогу Чехії в ремонті радянської застарілої техніки, включаючи танки та гаубиці.

Співпраця зі США стала ключовим фактором в тому, щоб Чехія могла допомагати Україні, зауважила Чернохова.

"Сполучені Штаті шляхетно надалі нам компенсацію за наші військові поставки Україні. Я маю на увазі вісім гелікоптерів Н-1 та фінансову підтримку на понад 300 мільйонів доларів", - сказала посадовиця.

Вона подякувала США за підтримку, яка не лише дозволяє допомагати Україні, а також проводити найбільшу модернізацію військ Чехії за історію, сказала Чернохова, вказуючи на важливість угоди за якою Чехія планує закупити літаки F-35.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG