Спеціальні потреби

ЦВК зняла з виборів засуджених лідерів опозиції


Центральна виборча комісія не зареєструвала кандидатами у депутати лідерів об'єднаної опозиції - екс-прем'єра Юлію Тимошенко та колишнього керівника МВС Юрія Луценка виключили із передвиборчого списку партії «Батьківщина». Як і прогнозували експерти, підставою для відмови у реєстрації стала непогашена судимість обох політиків, які нині відбувають покарання за звинуваченнями у зловживанні владою.
Попри те, що деякі члени ЦВК назвали засудження Луценка і Тимошенко політично вмотивованими, комісія вирішила не оцінювати справедливість судових рішеннь
Об’єднана опозиція заявила, що не визнає рішення ЦВК і різко розкритикувала виключення із списків своїх лідерів: “Цей режим проігнорував чисельні заклики лідерів демократичних країн та вимоги, викладені у резолюціях Парламентської Асамблеї ОБСЄ, ПАРЄ та Європарламенту щодо надання права повноцінної участі у парламентській виборчій кампанії лідеру опозиції Юлії Тимошенко та Юрію Луценку. При цьому Янукович повинен розуміти, що такі вибори світова спільнота не визнає ані чесними, ані демократичними. Такі дії влади призведуть лише до подальшої ізоляції нинішнього політичного режиму та Януковича особисто”, - йдеться у поширеній заяві. Об'єднана опозиція закликала міжнародні організації та лідерів країн дати оцінку діям української влади і застосувати усі можливі методи впливу щоб повернути Тимошенко і Луценко право брати участь у виборах.

Водночас політичні сили починають скаржитися на тиск на своїх висуванців та використання адміністративного ресурсу. Партія Удар твердить, що членам політичної сили погрожують в Донецькій області. Мовляв, принаймні двох кандадатів-мажоритарників від партії роботодавці попереджають про звільнення з роботи в разі участі у виборах. Партія Батьківщина звернулася до Центральної виборчої комісії з вимогою зняти з реєстрації Богдана Дубневича. Того зареєстрували як висуванця опозиційної політсили, хоча партійного квитка його вже позбавили.

Провладні політики закликають опонентів не драматизувати ситуацію навколо виборів. Голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов запевняє, що Верховна Рада створила надійний механізм запобігання фальсифікаціям. «Виборче законодавство, підтримане більшістю парламентаріїв, у тому числі й опозиційних, вибудовано таким чином, що фальсифікувати підсумки виборів просто неможливо. Будь-які порушення можуть спричинити кримінальну відповідальність і покарання».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG