Спеціальні потреби

Мир Україні може принести зустріч Обами з Путіним, зброя Києву або Китай - доповідь МКГ


На фото - бійці батальйону "Азов" у селищі Широкине поблизу Маріуполя.
На фото - бійці батальйону "Азов" у селищі Широкине поблизу Маріуполя.

Захід змушений буде використати "відповідальне" надання Україні зброї, щоб підтримати власні дипломатичні зусилля, спрямовані на спільне з Росією вирішення кризи навколо України. Такі висновки містяться у заяві «Міжнародної кризової групи» - незалежної аналітичної організації, що базується в Брюсселі і чия діяльність підтримується "Фондом Віктора Пінчука".

Заява аналітичного центру зазначає, що ідеальним сценарієм вирішення конфлікту в Україні була би ситуація, за якої Росія "почне підходити до конфлікту з Україною не у військовій, а у політичній площині" і, відповідно, розпочне діалог з владою у Києві, демілітаризує схід України та погодиться на розміщення спостерігачів ОБСЄ у так званих "ДНР" та "ЛНР".

Якщо цього не відбудеться, "Міжнародна кризова група" радить країнам Заходу розглянути наступну стратегію дій проти Росії:

1. Дипломатія на найвищому рівні

Експерти радять почати прямі постійні і "тихі" діалоги з Путіним на рівні голів США та Німеччини і започаткувати посаду постійного спільного високого представника від США та ЄС, який буде тісно співпрацювати із НАТО та Україною і опікуватиметься прямими контактами з Кремлем.

2. Порядок денний переговорів

Переговори з Росією мають включати : імплементацію Мінськ-2 (зокрема припинення вогню та контроль за кордонами); статус Східної України та Криму; геостратегічний позаблоковий статус України; спільна підтримка реформ в Україні, включно з відновленням регіонів, які постраждали від війни та поверненням біженців.

Кібербезпека українських АЕС занепокоїла США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

3. Заохочення прямих контактів між Путіним, Обамою та Меркель

"Необхідно заохочувати прямі, неформальні та, у разі потреби, непублічні контакти між Києвом та лідерами Східної України", - радять аналітики центру.

4. Сильна економічна підтримка України

"Україні необхідно надати фінансову підтримку значно вищого рівня, включно з політичною підтримкою негайних реформ і особливо боротьби з корупцією".

5. Посилення європейської енергетичної незалежності

Укладачі заяви "Міжнародної кризової групи" радять США пообіцяти використати свій стратегічний запас нафти для підтримки Європи, якщо Росія припинить експорт до ЄС.

Як українці справляться з "Джевелінами" розказав екс-головнокомандувач НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

6. Відповідальне використання військової допомоги Україні для підтримки політичного процесу

"В принципі, не можна виключати варіанту з військовою допомогою Україні: не буде послідовно відмовляти країні, яка відмовилась від ядерної зброї у праві захистити себе від вторгнення звичайними методами. Але необхідна відповідальність.... Військова допомога має розглядатись, як спосіб підтримати дипломатичні зусилля", - вважають експерти.

7. Додаткові "розумні" санкції, які не обвалять Росію

Укладачі радять Заходу зважати на те, що санкції, які зачіпають усіх росіян лише сприяють нагнітанню антизахідної істерії на націоналізму в Росії, а повний обвал російської економіки - внаслідок санкцій - завдав би удару і по європейській банківській системі.

"Росія, на відміну від менш потужних країн на яких накладено жорсткі санкції, має можливість пропорційно та небезпечно відповісти на них", - вважають у МКГ.

Німеччина процвітає, бо не встрягає у геополітичні розбірки, але є одне але... - експерти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

8. Підтримка передової НАТО та інших вразливих держав має виключити можливість інцидентів з ЗС Росії

Альянсу радять посилювати країни наближені до Росії, але робити це так, щоб "уникнути ризику прорахунків та інцидентів".

9. Рамка для співпраці, якщо Росія піде на деескалацію

У відповідь на добру волю Росії, коли таку буде продемонстровано - вважають в МКГ - Захід має піти на розвиток співпраці у сферах міжнародної безпеки та торгівлі.

10. Залучення інших держав : Китай може сприяти досягненню миру

"Китай та інші світові потуги можуть зіграти ключову роль у підтримці спільної безпеки та деескалації кризи в Україні Росією та Заходом. Те, що зараз вони стоять осторонь аж ніяк не сприяє миру та безпеці на планеті", - вважають укладачі заяви МКГ.

Дивіться також : Українського хлопчика з опіками 75% тіла врятували американські лікарі

Українського хлопчика з опіками 75% тіла врятували американські лікарі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG