Спеціальні потреби

Чи заважають «мигалки» кримчанам?


Сімферополь – За офіційними повідомленнями, Департамент Державної автомобільної інспекції МВС України знову ініціює посилення адміністративної відповідальності водіїв. Ці зміни стосуються умов пересування спеціального автотранспорту, точніше, переваг у русі, які мусять йому надавати звичайні водії, та їхнього покарання, якщо вони цього не роблять. Крим із особливим зацікавленням зустрів цю новину.

Водії, яких я опитав у Сімферополі, по-різному ставляться до ініціативи Державтоінспекції щодо підвищення відповідальності за ненадання переваги в русі автомобілям, які їдуть з увімкненими світловими або звуковими сигнальними пристроями.

Автолюбитель Шевкет, наприклад, підтримав цю ідею правоохоронців. «У центрі Сімферополя кілька разів я зіштовхувався з таким випадком, коли «швидка» їде із сигнальними пристроями, а водії не поступаються, не звільняють смугу», – зазначає він.

Олександр Янковський, водій із великим стажем, а також автор і ведучий низки телепрограм для автомобілістів на місцевих каналах, переконаний, що запропоновані зміни у законодавстві насамперед стосуватимуться водіїв Києва і Криму. Півострів він теж називає столичним регіоном.

«Тут дуже часто перекривають дороги, коли відбуваються якісь міжнародні зустрічі чи приїжджають влітку всілякі високі посадовці. Кримчани, особливо ті, хто їздить трасами Сімферополь-Ялта-Севастополь, часто зіштовхуються з проходженням так званого спецтранспорту. Цей спецтранспорт – просто жах, вибачте, це не «швидка допомога», – наголошує Олександр Янковський.

Дисципліна на дорозі в літньому Криму падає – ДАІ

Заступник начальника кримського Управління ДАІ, полковник міліції Олександр Рибак каже, що влітку на півострові різко зростає кількість населення та інтенсивність руху автотранспорту. За його словами, кримські водії і гості на відпочинку часто не дисципліновані на дорозі.
Проводяться важливі для держави міжнародні зустрічі. Багато дітей приїжджає сюди на відпочинок і ми забезпечуємо супровід патрульними автомобілями ДАІ
Олександр Рибак

«Крим у літній період стає територією, на якій проводяться важливі для нашої держави міжнародні зустрічі. Багато дітей приїжджає сюди на відпочинок, і ми забезпечуємо їм супровід патрульними автомобілями ДАІ. Тож ми підтримуємо ініціативу в частині посилення відповідальності за цей вид правопорушення», – заявив полковник Рибак.

За даними кримського управління ДАІ, під час операції «Увага, спецсигнал!», яка проводилася наприкінці минулого року, в автономії лише за 10 днів були задокументовані 43 факти ненадання переваги автомобілям з увімкненими спеціальними сигналами. Полковник Олександр Рибак каже, що кожен такий випадок, можливо, коштував комусь життя.
Потрапляв у ситуації, коли ДАІ просто зганяла нас усіх, в тому числі автомобілі «Швидкої допомоги», і ми годинами стояли там, де мав пролетіти кортеж
Сергій Веселовський

Громадський активіст Сергій Веселовський заперечує правоохоронцям. «Неодноразово в Сімферополі потрапляв у такі ситуації, коли ДАІ просто зганяла нас усіх, у тому числі автомобілі «Швидкої допомоги», і ми годинами стояли там, де мав пролетіти кортеж із аеропорту кудись у бік Ялти чи Севастополя», – зазначив Сергій Веселовський.

Як повідомили в МВС, за ненадання переваги в русі автомобілям з увімкненими світловими або звуковими сигнальними пристроями правоохоронці пропонують збільшити штраф із нинішніх 510-680 гривень до 680-850 гривень, а в особливих випадках позбавляти водійських прав на термін від шести місяців до року.
Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG