Спеціальні потреби

У США затвердили ліки проти коронавірусу для застосування у надзвичайній ситуації


Управління продовольства і медикаментів США випустило затвердження гідроксихлорохіну як препарату для лікування коронавірусу у надзвичайній ситуації. Його роками використовують для лікування малярії, ревматоїдного артриту та вовчака (автоімунне захворювання).

Ліки ще проходять випробування у лікарнях в Нью-Йорку, пишуть ЗМІ.

За розпорядженням управління, цей медпрепарат необхідно "передати до стратегічного національного резерву, щоб його могли перерозподілити для шпиталізованих підлітків та дорослих пацієнтів із COVID-19". Дві провідні фармакологічні компанії Sandoz та Bayer вже передали Міністерству охорони здоров'я США 30 мільйонів і 1 мільйон доз відповідно.

Минулого тижня президент США Дональд Трамп заявив, що гідроксихлорохін та противірусний препарат ремдесивір, що використовують для лікування Еболи, показали свій "великий потенціал" у боротьбі із коронавірусом.

Натомість керівник Управління продовольства і медикаментів США Стівен Хан був більш обережний у прогнозах, заявивши, що науковці мають "надію" на ефективність цих препаратів й заявив, що потрібні подальші тестування.

Як пише видання Politico, чимало науковців скептично ставляться до ідеї про використання гідроксихлорохіу для лікування коронавірусу, адже для підтвердження ефективності бракує клінічних випробувань. Натомість це розпорядження американської влади може створити дефіцит ліків для людей, які залежать від препарату, зокрема, пацієнтів із вовчаком чи артритом.

Дивіться також: Як українцям у США живеться в умовах карантину. Відео

Як українцям у США живеться в умовах карантину. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG