Спеціальні потреби

Курці марихуани можуть бути у групі ризику COVID-19, - американські лікарі


Американські лікарі закликають курців марихуани відмовитись від цієї звички, адже вони імовірніше наражаються на важчі ускладнення в разі інфікування коронавірусом, пише CNN.

Навіть непостійне куріння каннабісу може призвести до запалення у легенях, схожого на бронхіт, так само, як і під час паління звичайних цигарок, каже пульмонолог доктор Альберт Ріццо, один із керівників Американської Асоціації Легень (American Lung Association). Тож коли до цих запалених від куріння легень потрапляє інфекція, це може призвести до важких наслідків, вважає Ріццо.

Також кашель, що є наслідком куріння марихуани або цигарок, може ускладнити діагностику COVID-19. Саме сухий кашель та підвищена температура, є найпоширенішими симптомами коронавірусу.

Вживання марихуани з рекреаційною метою легалізовано у кількох країнах, зокрема в Канаді, а також у понад 10 американських штатах, проте на федеральному рівні у США каннабіс залишається незаконним.

На протікання коронавірусної хвороби можуть впливати й інші фактори. Як раніше «Голос Америки» повідомляв, у групі ризику смертності від COVID-19 можуть бути люди із діабетом і підвищеним тиском. Принаймні у Нью-Йорку 86% померлих від коронавірусу мали хронічні хвороби, серед яких підвищений тиск (у 55% померлих) та діабет (у 37%).

Також статистика Нью-Йорка підтверджує попередні дані, що найбільш вразлива група населення - старші люди та чоловіки: 63% загиблих було більше 70 років, а 7% - менше 49 років, 61% померлих - чоловіки.

Також науковці вивчають ймовірний зв'язок між коронавірусом і щепленнями проти туберкульозу. Існуючі дані свідчать, що люди, які отримали вакцинацію БЦЖ, можуть мати кращий імунітет і проти інших захворювань, зокрема коронавірусу.

Дивіться також: Кількість інфікованих у США наближається до позначки у півмільйона. Відео

Кількість інфікованих у США наближається до позначки у півмільйона. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG