Спеціальні потреби

Рада Європи не вигнала Росію - Україна закликає не потурати агресору


Український міністр закордонних справ не поїхав на зустріч Ради Європи в Гельсінкі 17 травня, відрядивши заступника
Український міністр закордонних справ не поїхав на зустріч Ради Європи в Гельсінкі 17 травня, відрядивши заступника

На зібранні понад 30 міністрів закордонних справ Ради Європи в Гельсінкі у п’ятницю схвалили рішення про збереження членства Росії, хоча після анексії Криму 2014 року Москва була позбавлена права голосу, а з 2017 року не платила членські внески.

Схвалена декларація також означає, що ключовий орган Ради Європи - Парламентська асамблея з наступного місяця може поновити права російської делегації.

Але міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, який виступав за залучення Росії, підкреслив, що організація буде мати механізми санкцій проти країн - порушниць і вказав на важливість Європейського суду з прав людини.

Рада Європи, яка була створена 70 років тому для захисту прав людини, демократії та верховенства закону на континенті, об’єднує 47 країн і є окремою від Європейського Союзу організацією.

Ми не можемо дозволити безумовне повернення Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи за рахунок цінностей і принципів.

Керівники організації, а також низка країн включно з Німеччиною та Францією напередодні виступили проти позбавлення Росії членства.​

За жорсткішу позицію щодо Москви виступали представники зокрема Великої Британії та країн Балтії.

Україна застерегла, що ухилення від належного покарання Росії в організації прокладає шлях до руйнування міжнародних санкцій, запроваджених у відповідь на російську агресію.

На знак протесту проти того, що у Києві називають кроком до можливого послаблення санкцій проти Росії, український міністр закордонних прав Павло Клімкін відрядив на зустріч у Фінляндії свого заступника.

...Кампанія за збереження Росії в організації. Головний аргумент: зберегти захист прав росіян через доступ до Європейського суду з прав людини. Про права убитих українців та всіх постраждалих від агресії РФ сором‘язливо мовчать.

Український міністр 13 травня заявив, що Київ не бачить сенсу у так званому Мінському мирному процесі у разі послаблення санкційного тиску на Росію.

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Яґланд минулого місяця сказав, що виключення Росії створило б “нові лінії поділу Європи”.

Німецький міністр закордонних справ Гайко Маас дав зрозуміти, що у Берліні вважають за потрібне зберегти місце Росії в організації.

Французький президент Еммануель Макрон напередодні заявив про потребу “знайти рішення, яке дало б можливість Росії залишатися в Раді Європи з усіма відповідними правами та обов'язками".

Москва у четвер схвально відгукнулася про наміри європейських лідерів не йти на виключення Росії з організації.

Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров, збираючись до Гельсінкі, сказав, що сподівається на “відновлення справедливості” і заявив, що “Росія зацікавлена у збереженні та зміцненні Ради Європи як найавторитетнішої і шанованої міжнародної організації на європейському континенті”.

Литовський міністр закордонних справ Лінас Лінкявічус сказав у Гельсінкі, що організація не може “дозволити безумовне повернення Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи за рахунок цінностей і принципів. Росія не змінила нічого в діях, і навіть у словах та продовжує агресію проти України”.

Дивіться також: Які шанси, що адміністрація Трампа піде на військову конфронтацію у гарячих точках

XS
SM
MD
LG