Спеціальні потреби

Італійський прем’єр: “Путін навіть не подумав би використовувати допомогу” з коронавірусом для впливу


Джузеппе Конте
Джузеппе Конте

Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте палко заперечив, що іноземна допомога його країні для боротьби епідемією коронавірусу впливає на політику його уряду.

В інтерв’ю британському телебаченню Конте заявив, що його “обурює сама лише підозра, що допомога, яку ми приймаємо від Росії, Китаю чи інших країн впливає на геополітичну позицію Італії”.

Такого прохання ніколи не було. Про це навіть не було думки.
Джузеппе Конте

“Це не лише дуже ображає мене, але й Володимира Путіна, з яким я мав тривалу телефонну розмову, і який ніколи б навіть не подумав у цей час використовувати чек солідарності для Італіїі як важіль для себе. Такого прохання ніколи не було. Про це навіть не було думки”, - сказав Джузеппе Конте Британській телерадіомовній корпорації Бі-Бі-Сі.

Допомога Москви, що прибула до Італії 22 березня, супроводжувалася також застереженнями та скептичними оцінками російських дій, а також жорсткою заявою з боку Міністерства оборони Росії.

Росія відправила військвотранспортними літаками до італії принаймні 15 рейсів.

Російські урядові служби тоді поширили фотографії та відеокадри військовими вантажними автомобілями під російськими прапорами, що прямували до міста Берґамо - одного з епіцентрів епідемії коронавірусу на півночі Італії.

Італійська газета La Stampa дійшла висновку, що 80% російських допомогових вантажів не мали справжньої користі, а також, що деякі відряджені на північ Італії російські військові фахівці можуть виконувати розвідувальні завдання.

Цитовані газетою джерела, серед яких були неназвані особи, висловлювали здивування, що на півночі Італії, опинилися російські підрозділи військ ядерної, хімічної та біологічної оборони, в той час як італійський уряд раніше не використовував там своїх військових фахівців для подібних цілей.

У відповідь речник російського міністерства оборони оприлюднив багатослівну обурену заяву, що закінчувалася застереженням, що газета “копає собі могилу”.

Головний редактор La Stampa Мауріціо Молінарі написав у відповідь, що він засмучений “відвертим зневажанням” принципами свободи преси, виявленими у заяві російського речника.

Партнери газети La Stampa - інтернетний сайт Сoda Story, які також писали про російську допомогу в Італії, назвали слова російського генерала погрозою.

Італійські міністерства оборона та закордонних справ були змушені оприлюднити спільну заяву, в якій наголосили, що їхня країна “може бути лише вдячна” за прояви солідарності з усіх країн, включно з Росією.

Але урядова заява засудила “невідповідну тональність певних висловів” російського міністерства оборони щодо італійської преси.

Європейські коментатори зауважують, що італійський уряд, виявляючи велику вдячність Росії і вдаючись до дипломатичної стриманості з Москвою, дозволяє собі значно різкіші критичні висловлювання на адресу європейських партнерів.

Критики вважають, що політики у Римі фактично протиставляють ЄС і Росію.

“Франція дала нам 2 мільйони масок, Німеччина надіслала кілька десятків апаратів штучного дихання. Конте попросив у Росії і отримав з Росії кілька літаків, які привезли 180 лікарів, медсестр, дихальні апарати і маски”, - сказав представник італійського уряду Доменіко Аркурі телерадіокомпанії RAI наприкінці березня.

Провідні італійські політики та урядовці віддавна заявляли, що виступають за перегляд Європейських санкцій накладених на Москву після російської анексії Криму 2014.

Дивіться також: Чи захищає вакцина БЦЖ від коронавірусу? Інтерв’ю з доктором наук в галузі медичної біології

XS
SM
MD
LG