Спеціальні потреби

У Конгресі США відзначили 20-ту річницю Незалежності України


У четвер на Капітолійському пагорбі святкували 20-річчя Незалежності України. 24-го серпня офіційний Вашингтон перебуває на традиційних літніх канікулах, тому заходи до дня Незалежності тут завжди проводять у вересні.

Український Конгресовий комітет Америки спільно з Українським кокусом у Конгресі організували прийняття і круглий стіл у приміщенні Сенату. Представники української діаспори у США відзначили ряд американських посадовців спеціальними нагородами імені Михайла Грушевського за їх підтримку у становленні та розвитку української незалежності. Серед нагороджених – перший посол США в незалежній Україні Роман Попадюк, конгресмен Марсі Каптур і Сенатор Ричард Луґар. Останній задоволений тим, що протягом 20 років Україна та США залишалися стратегічними партнерами:

«Відносини між нами дуже міцні. І Сполучені Штати, і Україна розвивають демократію. Ми працюємо разом, розбудовуючи наші країни. Ми, звичайно, занепокоєні з приводу деяких подій, що відбуваються в Україні, але я би хотів підкреслити, що є і позитивні моменти. Це дуже важливі двосторонні відносини. Україна стає сильною та заможною країною для свого народу».

Конгресмен Сендер Левін також задоволений станом американсько-українських відносин:

«Я думаю, що зв’язки США і України зараз стабільні. Вони базуються на засадах незалежності та розвитку демократії. І ми наголошуємо на обох цих принципах».

Втім він висловив менший оптимізм з приводу розвитку демократії в Україні. Того ж дня Левін зареєстрував у Конгресі резолюцію, де крім привітань з нагоди незалежності, висловлюється занепокоєння Конгресу з приводу зростання в Україні тиску на журналістів, опозицію, а також судового процесу над Юлією Тимошенко.

«Я вважаю, що людей не можна садити у тюрми через те, що вони реалізують свої права. Звичайно, ми не збираємося брати на себе роль українського суду. Але разом з тим ми хочемо висловити занепокоєння з приводу того, чи Україна і далі буде йти демократичним шляхом. Український народ боровся за незалежність, щоб мати демократію, щоб дотримувалися права людини, включно зі свободою слова. Ця резолюція спрямована на те, щоб підтримати незалежність і демократію в Україні. Треба розуміти, що на дорозі до демократії завжди будуть ями та перешкоди, але ми повинні бути певними, що ці перешкоди не зіб’ють Україну з обраного шляху», – зазначив Сендер Левін.

Посол України у США Олександр Моцик переконаний, що демократії в Україні нічого не загрожує, а відносини між двома країнами розвиваються по висхідній:

«Україна і США справді є стратегічними партнерами. Ми – дуже важливі одна країна для іншої. Україна є надійним партнером США у таких важливих для Америки питаннях, як ядерне роззброєння, нерозповсюдження ядерної зброї, боротьба з міжнародним тероризмом, кібертероризмом та ядерним тероризмом. Важлива також співпраця у економічній сфері та сфері енергетики. Ми також є важливими партнерами у підтримці міжнародного миру та безпеки через участь у миротворчих операціях. Україна сьогодні бере участь практично у всіх миротворчих операціях під егідою НАТО, ЄС і ООН. Так що у нас великий обсяг роботи, ми дуже серйозно працюємо на майбутнє».

Відзначення Незалежності України у Вашингтоні продовжилося пізніше того вечора урочистим прийомом, який влаштувало Посольство України у США у приміщенні Бібліотеки Конгресу США.

  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG