Спеціальні потреби

У Конгресі відзначили зусилля Молдови в допомозі українським біженцям


Архів. Обрана президентка Молдови Майя Санду виступає під час прес-конференції в Кишиневі, Молдова, 30 листопада 2020 року. REUTERS/Vladislav Culiomza
Архів. Обрана президентка Молдови Майя Санду виступає під час прес-конференції в Кишиневі, Молдова, 30 листопада 2020 року. REUTERS/Vladislav Culiomza

У Сенаті США у четвер, 19 травня, представили двопартійну резолюцію, в якій схвалюються «надзвичайні зусилля Молдови» у підтримці українців, що були вимушені залишити свої домівки, висловлюється підтримка суверенітету країни та поточних реформ. Резолюція також закликає Європу продовжити інтеграцію Молдови та України у свою енергетичну архітектуру.

В резолюції наводяться дані ООН, згідно з якими, від початку російського вторгнення в Україну майже 440 тисяч біженців перетнули кордон з Молдовою і понад 100 тисяч вирішили там залишитися.

«Незважаючи на невеликий розмір країни, уряд Молдови швидко став світовим лідером у наданні допомоги українським біженцям після того, як Путін розпочав своє незаконне вторгнення, створивши «зелені коридори» для полегшення перетину кордону біженцями з України до Румунії та інших європейських країн», - йдеться у прес-релізі Сенатського комітету закордонних справ.

«Ця неймовірна щедрість не тільки заслуговує на міжнародне визнання, але й потужно демонструє належне місце Молдови як частини трансатлантичної спільноти. Ми повинні продовжувати підтримувати міжнародну гуманітарну діяльність Молдови та її великі успіхи протягом останнього року для просування демократичних реформ і верховенства права," – заявив один зі співавторів резолюції сенатор-демократ Боб Менендез.

"Незважаючи на окремі виклики, з якими стикається Молдова з боку Росії, включаючи економічний тиск, зловмисний вплив та заворушення в Придністров’ї, яке підтримує Росія, молдавський народ відповів на виклик і допоміг врятувати сотні тисяч українських біженців», – сказав інший співавтор республіканець Джим Ріш.

Нагадаємо, що напередодні президентка Молдови Майя Санду під час виступу в Європейському парламенті закликала Росію вивести свої війська з території Придністров'я .

"Сьогодні немає неминучої загрози залучення Молдови до війни, ми - нейтральна країна, але для цього ми закликаємо до виведення російських військових з території Придністров'я, тому що їхня присутність порушує наш нейтралітет", - заявила Санду.

Дивіться також: Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG