Спеціальні потреби

Гельсінська комісія: Ув'язнення Тимошенко відкидає назад демократію в Україні


Гельсінська комісія: Ув'язнення Тимошенко відкидає назад демократію в Україні

Гельсінська комісія висловила збентеження та стривоженість з приводу вибіркового та політично вмотивованого переслідування і засудження Юлії Тимошенко.

«Політично вмотивоване засудження Юлії Тимошенко яскраво ілюструє кризу демократії в Україні», - заявив голова комісії республіканець Кристофер Сміт.

«Переслідування Тимошенко та вирок у її справі ставлять під велике запитання відданість України стандартам щодо прав людини, демократії та верховенства права, які сповідує ОБСЄ. Вирок забороняє їй обіймати державні посади протягом трьох років, що примушує сумніватись у тому, що вибори наступного року в Україні відповідатимуть стандартам ОБСЄ, та викликає сумніви з приводу відповідності України для головування в ОБСЄ у 2013 році».

«Це серйозний удар по демократії в Україні», - заявив співголова комісії Бенджамін Кардін.

«Вибіркове переслідування представників попереднього уряду, яскравою кульмінацією якого я політично вмотивоване засудження колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, суперечать деклараціям та зусиллям України щодо інтеграції в Європейський Союз. Гельсінська комісія та Сполучені Штати дієво і послідовно підтримували європейські прагнення України, які є найкращою гарантією майбутнього України як незалежної, демократичної та процвітаючої країни. На жаль, засудження Тимошенко лише ставить під удар всі ці зусилля», - заявив співголова Гельсінської комісії.

Комісія з безпеки та співпраці в Європі, відома також як американська Гельсінська комісія, є незалежною організацією уряду США, яка займається моніторингом дотримання Гельсінських угод та укріплює безпеку, підтримуючи права людини, демократію, економічну, природоохоронну та військову співпрацю між 56 країнами.

Комісія складається із 9 представників, висунутих Сенатом США, 9 - від Палати представників Конгресу. До неї також входять по одному представнику від Державного департаменту, Міністерств торгівлі та оборони.

XS
SM
MD
LG