Спеціальні потреби

В Африці розробили екологічно чистий метод спалення вугілля


Волонтери в ПАР навчають людей інноваційному способу спалювання вугілля майже без диму

В багатьох бідних країнах світу вугілля є головним джерелом енергії для населення. Спалюючи вугілля, люди готують їжу та обігрівають житло. Більшість будинків в околицях найбільшого міста Південної Африки, Йоганнесбурза, обладнання вугільними пічками. І це стає дедалі зростаючою проблемою, адже продукт, який виділяється внаслідок горіння, забруднює і без того насичене чадними газами природне середовище. Втім, вже незабаром такий стан речей може змінитися завдяки новому методу паління, який винайшла одна мешканка Південної Африки.

З мегафонами і в уніформах помаранчевого кольору, цих людей важко не помітити у Файн Тауні, містечку на південь від Йоганезбурга. Щодня люди у спецодязі ходять вулицями міста і розповідають жителям про інноваційний спосіб спалювання вугілля, завдяки якому майже не виділяється чадних газів. Директор програми Мачепісо Макгабане пояснює в чому суть її революційного, бездимний метод:

Більшість людей запалюють папір, потім розпалюють на полум’ї дрова, і вже потім додають вугілля. А насправді спочатку треба розпалити вугілля, потім папір і вже потім додавати дрова. Такий вогонь не дає диму. Користь від цього отримує не лише навколишнє середовище, але й люди
Директор програми Мачепісо Макгабане.
Бездимний метод спалення вугілля в побутових умовах винайшла місцева жителька. Її обличчя сьогодні можна побачити на багатьох плакатах на вулицях міст. Уряд Південно-Африканської Республіки запросив її розповісти усім іншим мешканцям країни про її метод. Таким чином в ПАР стартувала широкомасштабна навчальна кампанія з розпалювання екологічно чистого вогню. Новий метод також заощаджує людям кошти. Нора Маглалела продає кукурудзу і м’ясо біля головної дороги. Вона розпалює вогнище новим методом уже протягом трьох місяців:

«Він змінив моє життя. За старим методом, вогонь швидко догорав. А з новим він горить довше».

Нора каже, що бездимний метод заощаджує їй понад 50 доларів на місяць. Це велика допомога для її скромного родинного бюджету. Крім того новий метод на 80% зменшує викиди в атмосферу продуктів згоряння вугілля; а це – велика допомога для всіх навколо.
XS
SM
MD
LG