Спеціальні потреби

Клінтон обіцяє протистояти «залякуванням» Путіна


Гілларі Клінтон
Гілларі Клінтон

Потенційний кандидат у президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон пообіцяла виступити проти «залякувань» з боку президента Росії Володимира Путіна і підтримала ідею створення безпольотної зони над Сирією, проте її опоненти-демократи були обережніші.

Виступаючи на перших передвиборних дебатах демократів, які проходили у вівторок в Лас-Вегасі (штат Невада), екс-держсекретар Клінтон заявила, що повернення Путіна до влади на третій президентський термін «змінило відносини» між Росією і США.

«Ми повинні протистояти його залякуванням. Особливо це стосується Сирії, – заявила Клінтон. – Я вітаю зусилля адміністрації, оскільки вони почали переговори з росіянами, щоб дати їм зрозуміти, що вони повинні бути частиною рішення з метою покласти край цьому кривавому конфлікту».

Вона підкреслила, що США повинні «забезпечити створення зон безпеки, щоб людям не потрібно було залишати Сирію в таких масштабах, як зараз».

«Важливо, щоб США дуже чітко дали зрозуміти Путіну, що це неприпустимо, коли він посилює хаос у Сирії, завдаючи ударів по людях від імені президента Сирії Башара Асада», – продовжила Клінтон.

За її словами, США повинні «виступати з позиції лідера» з цього та інших зовнішньополітичних питань.

Однак інші кандидати, особливо екс-губернатор Меріленду Мартін О’Меллі, не підтримали жорсткий підхід Клінтон до Росії. О’Меллі відкинув ідею створення безпольотної зони, як небезпечну.

«Я вважаю, що безпольотна зона в Сирії в даний момент була б помилкою, – наставляв він Клінтон. – Режим безпольотних зон потрібно якось забезпечувати, а враховуючи присутність у повітрі російської авіації, це може призвести до ескалації через інцидент, про який ми можемо глибоко пошкодувати».

Подібну позицію зайняв незалежний сенатор Берні Сандерс, соціаліст з Вермонту, який назвав пропозицію про безпольотну зону «дуже небезпечною» і додав, що це «може призвести до реальних проблем».

Однак Сандерс також піддав критиці політику Путіна в Сирії, заявивши, що відправка російських військових у цю країну, врешті-решт, призведе до негативних наслідків.

«Думаю, Путін пошкодує про свої дії, – сказав Сандерс. – Думаю, він уже шкодує про те, що він зробив у Криму і що він робить в Україні. Думаю, він шкодує про економічний спад. І те, що він робить зараз, це спроба врятувати обличчя».

За прогнозами Сандерса, підхід Росії до сирійського конфлікту, врешті-решт, зміниться.

«Коли росіяни почнуть гинути в Сирії, коли він загрузне в цій країні, росіяни дадуть йому знати, що, можливо, вони повинні повернутися додому і почати працювати з США для виправлення ситуації», – зазначив сенатор.

XS
SM
MD
LG