Спеціальні потреби

Обаму звинуватили у заграванні з "зеленими"


Активісти хочуть, щоб президент наклав заборону на будівництво трубопроводу Кістоун XL. За їх словами, нафтопровід створить загрозу для багатьох регіонів, через які він проходитиме
Минулої неділі тисячі людей прийшли до Білого дому, щоб підтримати Барака Обаму. Молодь, яка симпатизує "зеленому" президену закликала його активніше діяти у питаннях боротьби з кліматичними змінами і не відступати від своїх передвиборчих обіцянок.

Колона демонстрантів розтягнулася на кілька кілометрів, від Капітолію до Білого дому, символізуючи протест проти будівництва нафтопроводу, який має простягнутися на три тисячі кілометрів через всю країну – з Канади до південного узбережжя США.

«Обама, Обама, нам не потрібна кліматична драма», – вигукували демонстранти.

Активісти хочуть, щоб президент наклав заборону на будівництво трубопроводу Кістоун XL. За їх словами, нафтопровід створить загрозу для багатьох регіонів, через які він проходитиме. Будь-яка аварія може завдати непоправної шкоди унікальним екосистемам цих регіонів.

Говорить учасниця демонстрації Леслі:

«Люди не задоволені тим, що відбувається в країні. Президент повинен зважати на те, що хочуть люди, а не на бажання корпорацій».

Протестувальники також закликали уряд встановити квоти для електростанцій та підприємств на викиди парникових газів в атмосферу.

До організації цієї акції долучилися природозахисні організації з усієї країни. Вони називають себе останньою надією планети.
Організатор акції протесту Біл Маккібен каже:

«Ви є антитілами, що виділяє хвора планета, яка бореться з високою температурою».
Президент загрався у політику і занадто підігрує так званим прихильникам зеленої енергетики
Ед Вітфілд, конгресмен
Будівництво трубопроводу Кістоун XL було заморожене чотири з половиною року тому. І майбутнє цього проекту залишається невизначеним. Під тиском захисників природи, інженери уже змінили план маршруту нафтопроводу, проклавши його в обхід найчутливіших екологічних зон.

Державний департамент США вивчає чи новий маршрут матиме допустимий рівень природньої безпеки. Критики кажуть, що дії президентської адміністрації ставлять під загрозу енергетичну незалежність США.

Говорить конгресмен США Ед Вітфілд:

«Я вважаю що президент загрався у політику і занадто підігрує так званим прихильникам зеленої енергетики. Насправді, об’єми викидів парникових газів в атмосферу у США сьогодні найнижчі за останні 20 років».

Прихильники будівництва нафтопроводу з Канади до південного узбережжя США обіцяють зібрати власну акцію протесту перед Білим домом вже найближчим часом.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG