Спеціальні потреби

Кліматичний саміт супроводжують демонстрації захисників довкілля


Захисники довкілля влаштували демонстрації протесту під час кліматичної конференції ООН
Захисники довкілля влаштували демонстрації протесту під час кліматичної конференції ООН

У Мексиці триває конференція ООН з питань кліматичних змін. Її учасники, поки що безуспішно намагаються розробити спільний план дій, покликаний зупинити глобальне потепління. Суперечки відбуваються у час, коли Світова організація метеорології підрахувала, що 2010 рік стане найтеплішим роком у сучасній історії людства. А перші десять років ХХІ сторіччя – найспекотнішим десятиріччям.

Поки офіційні члени конференції шукають шляхи розв’язання проблеми глобального потепління, громадські активісти з різних куточків світу закликають до негайних дій.

Один із демонстрантів Білл Маккібен у своїй книзі «Земля» зазначає, що збільшення температури менше ніж на один градус вже змінило планету. Якщо так триватиме й далі, то людству загрожує катастрофа, – застерігає Біл:

«Арктичний льодовик тане швидкими темпами. У Росії цього року спалахнули пожежі, у Пакистані були повені, в океані на 30% збільшилась кислотність. І це все через збільшення температури менше ніж на 1 градус».

Хоча дані науковців підтверджують зростаючу загрозу, світові лідери все ще не мають чіткого плану як боротися з цією проблемою. І поки делегати обговорюють версію єдиного плану, захисники довкілля і навіть приватні компанії у всьому світі думають, що можна зробити аби зменшити викиди вуглецю.

Так, компанія Ґуґл представила ширшу версію своєї програми Ґуґл-Земля, яка дозволяє користувачам подивитись якої шкоди завдало глобальне потепління у різних куточках планети. Представниця Ґуґл – Релай Самстер – розповідає, що з їх допомогою одне бразильське плем’я намагається привернути увагу світу до проблеми вирубування лісів:

«Тепер, коли це доступно на Ґуґл-Земля, можна створити віртуальний тур, який пояснюватиме важливість лісів. Це можна продемонструвати широкому загалу, як також людям, які приймають рішення».

Завдяки Інтернету сотні молодих активістів з різних країн світу об’єдналися у рух Янґо і приїхали до Канкуна, аби закликати урядовців до дій.

Джеремі Осборн з Нью-Йорка каже, що молоде покоління більше усвідомлює наскільки важливо запобігти глобальним кліматичним змінам:

«Молодим людям мабуть легше об’єднатися, бо вони більше ознайомлені з цією проблемою і з наукою, ніж старше покоління. Але зараз усі приєднуються до руху».

Ці активісти переконані, що їх рух підштовхне урядовців швидше прийняти спільний план боротьби з глобальним потеплінням.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG