Спеціальні потреби

ЦРУ вже більше не користуватиметься програмами вакцинації для розвідувальної діяльності


Білий дім обіцяв, що Центральне розвідувальне управління вже не буде використовувати програм вакцинації для прикриття своїх розвідувальних операцій. Про це повідомлено через три роки після того, як агентство вдалося до цього кроку в Пакистані перед тим, як здійснило рейд на резиденцію Осами бін Ладена і вбило лідера терористичної мережі.

Представник Білого дому заявив, що високопоставлений радник президента Барака Обами з питань боротьби з тероризмом Ліса Монако підтвердила це у відповіді на листа від деканів біля десяти відомих медичних шкіл.

Монако заявила, що ЦРУ погодилось, що вже не використовуватиме програм вакцинації або медичних працівників для розвідувальної мети. ЦРУ також погодилось, що не користуватиметься генетичними матеріалами, отриманими за посередництвом таких програм.

У 2011 році ЦРУ завербувало пакистанського лікаря Шакіла Афріді, щоб він запропонував програму вакцинації від гепатиту в пакистанському місті Абботтабад для прикриття спроби отримання ДНК з резиденції бін Ладена. Сполученіи Штати хотіли упевнитись, що там живе бін Ладен перед тим, як розпочати операцію в Пакистані.

Лікаря Афріді було засуджено до 33 років ув’язнення за звинуваченням у державній зраді. У 2013 році вирок скасовано, а тепер йому загрожує новий судовий процес.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG