Спеціальні потреби

Чи врятує Венесуелу російське "рятівне коло"?


Президент Венесуели Мадуро з президентом Росії Путіним у Кремлі. Жовтень, 2017
Президент Венесуели Мадуро з президентом Росії Путіним у Кремлі. Жовтень, 2017

Намагаючись підтримати владу Венесуели, яка потерпає від тривалої політичної та економічної кризи, Росія погодилась на реструктуризацію 3,15 мільярда доларів боргу Венесуели на 10 років з "мінімальними виплатами" протягом перших шести, повідомляють ЗМІ.

Ці гроші Венесуела позичила в Росії в 2011 році і використала на закупівлю російської зброї, повідомляє AFP.

Через падіння цін на нафту та запровадження американських санкцій, перед країною постала загроза дефолту. Цього тижня Венесуела оголосила перший дефолт по боргах на суму 60 мільярдів, пише FT.

Росія та Китай є основними кредиторами і союзниками Венесуели. Борги Венесуели перед ними складають 8 та 28 мільярдів доларів, відповідно. Однак, Китай вже не має бажання чекати довго на виплати, а допомога Росії може виявитись недостатньою для того, щоб вивести Венесуелу з дефолту. Загалом, зовнішній борг Венесуели оцінюється на рівні 150 мільярдів доларів, зазначає AFP.

Росія намагається підтримати Венесуелу, надаючи кредити, фінансову допомогу, а також, через "Роснєфть", – нафтовій компанії.

Політична криза в Венесуелі загострюється.

Протягом нещодавнього засідання Ради Безпеки ООН, скликаного США, посол США Ніккі Гейлі засудила політику Венесуели, назвавши країну "все більш насильницькою нарко-державою", яка є загрозою для світової безпеки.

Постійні члени РБ ООН Росія та Китай бойкотували засідання, а посол Венесуели в ООН назвав засідання "ворожим" актом "втручання" США, зауважує AFP.

Дивіться також: Час-Тайм. Зустріч Волкера з Сурковим. Що наразі відомо

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG