Спеціальні потреби

Через коронавірус українська церква у США робитиме стрім недільної служби


Saint Andrew Orthodox Church

Прихожани Української Православної Парафії Св. Андрія можуть помолитися разом цієї неділі, не виходячи зі своїх домівок. Приміщення церкви залишатиметься відкритим і служби проходитимуть за розкладом, але віряни матимуть можливість приєднатися до богослужіння в інтернеті – на сторінці церкви у Facebook та Youtube. Про це прихожан повідомили електронною поштою, пояснюючи, що таким чином вони намагаються сприяти «соціальному дистанціюванню» після оголошення Всесвітньою організацією охорони здоров’я пандемії коронавірусу КОВІД-19.

Двері церкви залишатимуть відкритими, розповів «Голосу Америки» отець Володимир (Штеляк), бо чимало людей переживають стрес і у церкві та у спільній молитві знаходять заспокоєння. Водночас тут вдалися до усіх можливих санітарних заходів. Приміщення ретельно миють щодня, прихожанам доступні дезінфікуючі серветки, які поклали на столику перед іконами, та дезінфікуючі засоби для рук.

«Безперечно, ми сподіваємося і заохочуємо тих, у кого послаблений імунітет чи хто хворіє, не приходити на службу», - сказав отець Володимир.

Українська православна церква Св. Андрія, говорить він, ніколи не скасовувала службу, навіть у сильний снігопад, але наразі тут не виключають, що у подальшому доведеться це зробити.

Також церква скасувала хор під час літургії та спільний сніданок. Раніше церква вже робила багатокамерні стріми служб, але не регулярно.

Безперечно, ми сподіваємося і заохочуємо тих, в кого послаблений імунітет чи хто хворіє, не приходити на службу.

Загалом сотні церков різних віросповідань в Окрузі Колумбія, Меріленді та Вірджинії припинили богослужіння, включно із Національним католицьким собором, щонайменше на два тижні.

Останній раз, пише The Washington Post, церкви тут були закриті під час епідемії грипу 1918-го року. Влада цих штатів та столиці попросила організації не проводити заходи за масової участі людей. Недільна служба в Національному соборі, другому найбільшому соборі у США, буде проводитися без прихожан і також буде доступна в інтернеті.

Раніше у пастора єпископальної Церкви Христа у Вашингтоні був виявлений перший випадок зараження коронавірусом КОВІД-19 в Окрузі Колумбія, після чого церква була закрита. Отець Тімоті Коул був госпіталізований та знаходиться у стабільному стані. Мер міста Мюрієль Баузер закликала мешканців, що були присутні на службі чи відвідували у ті дні приміщення церкви, вдатися до 14-денного карантину.

Дивіться також: Трамп заборонив авіасполучення з Європою: На кого це поширюється та які ще кроки запроваджуються на державному рівні

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG