Спеціальні потреби

У разі продовження насилля, США готові застосувати жорсткіші санкції - сенатор Мерфі


Буде насильство, будуть і санкції - конгресмен
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Буде насильство, будуть і санкції - конгресмен

Сенатор-демократ Кріс Мерфі каже, що продовження застосування сили проти протестувальників як у Києві, так і в регіонах призведе до серйозних санкцій щодо українського керівництва.

Мерфі зазначив, що США з глибоким занепокоєнням стежать за останніми подіями в Україні. Він наголошує, що застосування сили є неприйнятним:

«Я вважаю себе одним з багатьох тут у Сенаті, хто надзвичайно стурбований. Ми стурбовані зростанням насилля, зникненням активістів і не здатністю цього режиму зрозуміти, що ситуація вимагає принципових змін. Це не просто призначення декількох опозиційних лідерів до уряду - питання у необхідності фундаментальних реформ, які дадуть людям віру, що вони мають вплив на уряд. Йдеться про запровадження реальної демократії, де влада - це не лише можливість викрадання грошей з бюджету та збагачення своїх друзів».
Ми стурбовані зростанням насилля, зникненням активістів і не здатністю цього режиму зрозуміти, що ситуація вимагає принципових змін
Кріс Мерфі, сенатор США

За словами Кріса Мерфі, Сполучені Штати вже застосували візові санкції до певної групи людей в керівництві України:

"Ми анулювали візи певній кількості високопосадовців уряду Януковича. Ми діємо згідно із законом, який дозволяє нам анульовувати візи людям, які були безпосередньо причетні до порушень прав людини".

"Це робиться у конфіденційному порядку. Я вніс на розгляд Сенату резолюцію у підтримку українців, яка закликала уряд США запровадити санкції, якщо буде застосована сила. Сила була застосована і, я думаю, саме завдяки цій резолюції, яка була підтримана обома партіями, наш уряд почав застосовувати візові обмеження. Зараз постало запитання, яким повинен бути наступний крок. Ми щойно повернулись до Вашингтона з округів і я маю намір розмовляти з сенатором Маккейном та іншими друзями України в Сенаті про можливе ухвалення додаткових законів".

Монолог Януковича тривав 70 хвилин - сенатор
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00
Сенатор-демократ каже, що він вітає факт початку переговорів між владою та опозицією. За його словами, зараз Янукович має шанс зробити необхідні кроки у відповідь на вимоги протесту:

"Він може зробити крок для мирного врегулювання кризи або він може продовжувати явну підтримку використання брутальної сили проти демонстрантів, які ми бачили і, які підбурюються людьми з його адміністрації".

"Якщо це продовжуватиметься, то я переконаний, що члени Сенату підуть на застосування додаткових санкцій. І ми про це відверто заявляємо від початку і ми не будемо стояти осторонь, коли до демонстрантів застосовується брутальна сила. Якщо для цього необхідні будуть нові закони, ми їх ухвалимо".

Так вважає член Сенатського комітету з закордонних справ Кріс Мерфі, який разом з сенатором-республіканцем Джоном Маккейном, декілька тижнів тому висловив підтримку США українському народу прямо на Майдані у Києві.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG