Спеціальні потреби

ГПУ провела таємну ексгумацію тіла Чорновола


В’ячеслав Чорновіл загинув в автокатастрофі 25 березня 1999-го року
В’ячеслав Чорновіл загинув в автокатастрофі 25 березня 1999-го року

Викопали потай – вночі та без відома рідних. Про те, що тіло В’ячеслава Чорновола в ніч з 1 на 2 червня було ексгумовано працівниками Генпрокуратури, родичі дізналися випадково.

Як сказав журналістам син колишнього лідера НРУ Тарас Чорновіл, про ексгумацію він довідався постфактум. Сестра батька Валентина прийшла вранці на Байкове кладовище у Києві і побачила потривожену могилу. «Такі речі і в такий спосіб робити не можна», – обурився Тарас Чорновіл.

Він визнав, що не заперечував проти ексгумації, однак наполягав на тому, щоб інші родичі – дружина батька Атена і сестра Валентина – також дали на це згоду.

«З ними треба було все погодити, а цього не зробили», – наголосив Чорновіл.

Крім того, син екс-голови Руху висловив сумнів у тому, що ексгумацію тіла його батька здійснили задля встановлення істини.

«Якщо ексгумацію провели для галочки, то це елементарне і тупе хамство», – сказав народний депутат.

Своєю чергою, сестра В’ячеслава Чорновола шокована діями правоохоронців. Як вона розповіла, про ексгумацію її ніхто не попереджав. Прийшовши покласти квіти на могилу брата, вона побачила поряд розриту асфальтову доріжку. На її запитання директор цвинтаря відповів – мовляв, «просто міняли асфальт». Однак жінка не повірила і зажадала пояснень. Зрештою почула у відповідь: «Є такі речі, про які треба, щоб ніхто не знав».

У прокуратурі факт ексгумації спершу не підтверджували і не спростовували. І лише під кінець дня прес-служба відомства оприлюднила заяву, в якій повідомила: ексгумація таки мала місце. Як сказано у документі, слідчий призначив повторну комісійну судово-медичну експертизу тіла загиблого. При цьому, як мовиться у повідомленні для ЗМІ, ексгумацію проведено на законних підставах – «після одержання письмового дозволу близьких родичів потерпілого, у відповідності до вимог кримінально-процесуального законодавства».

А тим часом у партії, яку колись очолював В’ячеслав Чорновіл, обурені безтактністю дій прокуратури. Про це заявив нинішній глава Народного руху України Борис Тарасюк. Як мовиться у поширеній заяві, в НРУ завжди наполягали на розслідуванні вбивства Чорновола і розуміли необхідність ексгумації. «Але дозвіл на її проведення може дати тільки родина», – наголосив Тарасюк. Він також висловив сумнів стосовно щирості намірів генпрокуратури пролити світло на події 12-річної давнини.

«Рівень довіри в суспільстві до правоохоронних органів сьогодні, м'яко кажучи, невисокий. Це є об'єктивною причиною наших побоювань, що ексгумацію використають лише для того, щоб нашвидкуруч закрити цю справу. Цього не можна допустити», – заявив глава НРУ.

Нагадаємо: голова Народного руху України В’ячеслав Чорновіл загинув в автокатастрофі 25 березня 1999-го року неподалік від Києва. Слідство у цій справі так і не було завершено, а розмови про те, що смерть Чорновола була насильницькою, не змовкали. У «замовленні» вбивства Чорновола громадська думка звинувачувала екс-президента України Леоніда Кучму. 22 березня 2011-го року ГПУ поновила слідство у справі лідера НРУ. Син загиблого Тарас Чорновіл ще в 2010-му році дав згоду на проведення ексгумації тіла батька. Водночас вдова лідера Руху та його сестра висловлювалися проти. 28 травня генпрокурор Віктор Пшонка в ефірі телеканалу «Інтер» заявив, що у справі загибелі екс-лідера Руху готується ексгумація.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG