Спеціальні потреби

Чорнобильці продовжують протести по Україні


Чорнобильці продовжують протести по Україні

І в столиці, і в Донецьку чорнобильці та представники інших пільгових категорій продовжують пікетувати органи влади. До мітингувальників у вівторок долучиться Львів, виступаючи проти соціальної політики уряду.

Також до тих, хто голодує під Кабміном долучаться й інші чорнобильці з регіонів. У Львові до обласної державної адміністрації у вівторок вийдуть місцеві організації «Матері Чорнобиля», «Діти Чорнобиля» та громадянський рух «Вперед».

Співголова ГО «Вперед» Руслан Секела зазначив:

«Якщо влада не виконає своїх зобов’язань, то в майбутньому з нами будуть пенсіонери, студенти та інші громадяни. Тоді це вже буде революція, а не акція протесту». Мітингувальники говорять, що стоятимуть безстроково.

Вимоги чорнобильців незмінні – виплатити пенсії у повному об’ємі та відкликати законопроект про державні гарантії виконання рішення судів.

Разом з тим, на початку грудня уряд прийняв постанову «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Документ підвищує пенсії усім категоріям чорнобильців, і в першу чергу – інвалідам-ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС.

Також Кабмін спростував інформацію, яку поширюють чорнобильці, нібито у бюджеті на 2012 рік суттєво зменшуються соціальні видатки. Натомість в уряді зазначили, що фінансування соціальних виплат у наступному році збільшиться порівняно із 2010 роком.

Смерть одного із голодувальників у Донецьку прем’єр-міністр Микола Азаров назвав «жахливою несправедливістю». За словами прем’єра, чоловік помер саме тоді, коли компроміс уже був знайдений.

Втім, реакція на «компроміс» у представників різних чорнобильських об’єднань різна. Якщо «Союз Чорнобиль» назвав цю постанову «проривом у підвищенні добробуту всіх категорій чорнобильців», то ті, хто голодує під адміністраціями, зазначили, що розраховували на значно більші виплати.

Ну думку губернатора Донецької області Андрія Шишацького, протести чорнобильців мають яскраво виражене політичне забарвлення. Голова донецької обладміністрації зазначив, що на хвилі цієї акції намагаються пропіаритися ряд політичних сил, до того ж нічого не змінилося й після прийняття нової постанови Кабміну.

У вівторок Віктор Янукович планує робочу поїздку до Донецької області, зокрема, Єнакієвого. Наразі про відвідини голодуючих у Донецьку нічого невідомо. Хоча мітингувальники висловлювали бажання почути пояснення від президента України особисто.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG