Спеціальні потреби

Китай: затримано підозрюваних у «теракті» на площі Тяньаньмень


Китайська поліція повідомляє про арешт п’ятьох осіб у зв’язку з інцидентом у понеділок на площі Тяньаньмень у Пекіні, який вона тепер називає терористичною атакою.

За повідомленням місцевої влади, джип з трьома особами з'їхав з дороги в північній частині площі, протаранив бар'єри навколо Забороненого міста і в’їхав у групу туристів, після чого загорівся. За даними правоохоронців, в автомашині знайшли бензин, ножі, металеві прути і прапор з написом релігійно-екстремістського змісту.

Як повідомляють, троє людей в авто були з тієї самої родини. На основі їх імен, вони належать до мусульманської уйгурської етнічної групи з північно-західного регіону Китаю Сіньцзян. Всі троє загинули. Загинули також двоє туристів – філіпінка та китаєць.

Четверо з п’яти заарештованих досі осіб також мають типові для уйгурів імена, хоча у п’ятого традиційне китайське ім’я основної етнічної групи хань.

Лідери уйгурських організацій на вигнанні відкидають звинувачення у причетності уйгурів до терористичних нападів в Сіньцзяні. Вони звинувачують правителів Китаю у переслідуванні уйгурів і перетворенні їх у меншину на власній батьківщині.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG