Спеціальні потреби

Президент Китаю прибув до США з державним візитом


Перед Білим домом майоріють прапори США і КНР
Перед Білим домом майоріють прапори США і КНР

Президент Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао прибуває сьогодні до США з державним візитом, мета якого послабити напруження між двома найбільшими у світі економічними потугами.

Згідно з планом, сьогодні Ху запрошений на приватний обід до Білого дому. У середу розпочнуться його офіційні розмови з президентом Бараком Обамою. Відтак, завтра ввечері президент США влаштовує урочистий державний бенкет на честь свого китайського колеги. Ху також відвідає американське місто Чикаго, де матиме зустрічі з бізнесменами.

Цього тижня Китай оголосив про укладення торговельних домовленостей з американськими компаніями, вартістю у 600 мільйонів доларів. Не виключають можливості підписання додаткових угод під час відвідин. Проте, беручи до уваги, що щорічний надлишок Китаю у торгівлі зі США становить понад 200 мільярдів доларів, на порядку денному розмов ймовірно стоятимуть питання щодо розбіжностей в економічній політиці обох країн.

У понеділок три законодавці від Демократичної партії внесли на розгляд законопроект, який має на меті чинити тиск на Китай, аби він прискорив темп підвищення вартості своєї валюти.

Як гадається, розмови також торкатимуться напруження між Північною і Південною Кореями та продажу США зброї Тайваню. В інтерв’ю двом американським газетам напередодні візиту, президент Ху уникав запитань про права людини у Китаї, проте це питання можуть порушити на спільній прес-конференції, яка відбудеться у середу.  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG