Спеціальні потреби

Китай повернув Сполученим Штатaм підводний безпілотний апарат


China US Navy Drone
China US Navy Drone

У вівторок Китай повернув американський безпілотник, який був захоплений минулого тижня в міжнародних водах Південно-Китайського моря.

Представник Пентагону Пітер Кук заявив, що передача відбулася в цьому самому місці, де Китай захопив апарат, який вимірював солоність і температуру води.

«Цей інцидент не відповідав як міжнародним законам і професійним стандартам поведінки між військово-морськими силами в морі, сказав Кук у заяві. – Сполучені Штати порушили ці питання з китайською стороною через відповідні дипломатичні і військові канали і закликали китайські органи влади виконати свої зобов’язання відповідно до міжнародного права та стриматися від дальших зусиль у заважанні законній діяльності США».

Міністерство оборони Китаю заявило у вівторок, що передача безпілотника відбулася «без проблем» після «дружніх нарад» між обома країнами.

Опісля представниця МЗС КНР сказала, що Сполучені Штати регулярно проводять близьку розвідувальну діяльність у прибережних водах Китаю, проти чого рішуче виступає її країна.

Китай заявив, що інцидент розпочався після того, як одне із суден помітило «неопізнане устаткування» у воді та підняло його задля «безпеки мореплавства».

Інцидент викликав нове занепокоєння у Вашингтоні і серед союзних азійських країн щодо посилення присутності Пекіну в Південно-Китайському морі й того, що критики називають агресивною відповіддю на багатосторонні претензії на територіяльні води у тому районі.

Дивіться також: Яким був 2016-й рік для новообраного президента Трампа?

Яким був 2016-й рік для новообраного президента Трампа? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

XS
SM
MD
LG