Спеціальні потреби

Китайська влада намагається запобігти протестам у тибетських монастирях


Протест-самоспалення буддистської монахині в Тибеті
Протест-самоспалення буддистської монахині в Тибеті

Лідер Комуністичної партії у Тибеті доручив поліції посилити спостереження в буддистських монастирях. Цей крок, за всіма ознаками, має запобігти поширенню антиурядових протестів етнічних тибетців на сусідню провінцію Сичуань.

Державні засоби масової інформації посилаються на Ці Чжалу, який мав сказати, що офіційні особи повинні докладати зусиль для «збереження стабільності» в регіоні. Він також закликав поліцію завдати «важкого удару», за його словами, «сепаратистській » і «кримінальній» діяльності. Ці Чжала та інші китайські лідери звинувачують тибетського духовного лідера на вигнанні Далай-ламу у відповідальніості за антиурядову діяльність.

Заходи влади у Тибеті збіглися в часі з тим, як у сусідньому з Тибетом Сичуані додатково приведено до стану готовності тисячі поліцейських після тижневих сутичок з етнічними тибетцями і місяців протестів, включно із самогубствами з боку тибетців, які виступають проти китайського правління.

Очевидці та угруповання тибетців на вигнанні кажуть, що минулого тижня в Сичуані загинуло до семи протестувальників, коли поліція у трьох інцидентах відкрила вогонь. У кількох повідомленнях випадки насильства частково пов’язують з відмовою деяких етнічних тибетців брати участь у відзначеннях китайського Нового року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG