Спеціальні потреби

Тибетський лідер закликає світ засудити репресії з боку КНР


Лобсанг Сангей
Лобсанг Сангей

Обраний лідер тибетців у вигнанні Лабсанг Сангей закликає світ провести всесвітню акцію засудження вбивства тибетських демонстрантів китайськими силами безпеки в провінції Сичуань на південному заході країни.

Лобсанг Сангей назвав вбиство шістьох протестуючих «жахливим» та «неприйнятним». У заяві, виданої у четвер з його штаб-квартири в Індії, Сангей звернувся до прихильників Тибету по всьому світу з закликом виступити 8-го лютого з «гучним та чітким» засудженням дій уряду Китаю. Також він звертає увагу на ушкодження, деякі з яких є надвичайно серйозними, що були нанесені 60-м учасникам протестів в провінції Сичуань.

В цій провінції мешкає багато етнічних тибетців. Сангей каже, що ця територія опинилася під такими заходами зі збереження порядку, які він порівняв із введеням надзвичайного стану.

Західні агентства новин підтвердили масову присутність поліції в регіоні, в яку заборонений в`їзд західних репортерів. Французьке агентство новин повідомило, що поліцейські машини розміщені на відстані 50 метрів одна від одної по периметру навколо тибетського району в місті Ченду, де мешкає п`ять мільйонів людей, приблизно в 600 км від місця, де відбувалися протести.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG