Спеціальні потреби

Гаазький суд відхилив територіальні претензії КНР у Південно-Китайському морі


У Манілі вітають рішення Гаазького суду
У Манілі вітають рішення Гаазького суду

Міжнародний трибунал ООН відхилив претензії Китаю на права над спірними островами у Південно-Китайському морі, підтримавши таким чином Філіппіни.

Постійна палата арбітражного суду у Гаазі постановила, що немає жодних доказів того, що Китай історично мав виключний контроль над водами й ресурсами у цьому регіоні.

Пекін уже назвав рішення суду «необґрунтованим».

Китай заявляє про свої права на майже усю територію Південно-Китайського моря, включно із рифами і островами, права на які заявляють і інші країни регіону.

Міжнародний трибунал заявив, що Пекін порушив суверенні права Філіппін. Суд піддав критиці Китай за будівництво великих штучних островів у спірному регіоні, зауваживши, що ці дії викликали «постійну непоправну шкоду» в екосистемі коралових рифів і назавжди знищили природні умови об’єкта.

Основою для рішення трибуналу стала Конвенція ООН з морського права, підписана як Китаєм, так і Філіппінами.

Влада Філіппін, яка подала позов проти Китаю, привітала рішення Гаазького суду. Міністр закордонних справ країни Перфекто Ясай взяв на себе зобов'язання й надалі домагатися мирного вирішення своїх територіальних суперечок з Китаєм.

«Філіппіни рішуче підтверджують свою повагу до цього рішення, адже воно є важливим внеском у зусилля щодо вирішення суперечок у Південно-Китайському морі», - заявив він.

Висновки суду є обов'язковими для сторін, включаючи Китай. Але суд - без поліції або збройних сил або системи санкцій в його розпорядженні - не може реалізувати своє рішення, тому його потенційний вплив залишається неясним.

Дивіться також: У Китаї розквітла торгівля північнокорейськими жінками

У Китаї розквітла торгівля північнокорейськими жінками. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

XS
SM
MD
LG