Спеціальні потреби

У Китаї побоюються можливого погіршення ситуації зі зсувами ґрунту


У китайській провінції Ганьсу на північному заході країни ведуться рятувальні роботи за участю понад 10 тисяч солдатів та рятувальників, які розкопують зсуви землі і рештки зруйнованих будівель у пошуках уцілілих під завалами ґрунту і руїнами домів людей. Внаслідок стихійного лиха, що сталося у місті Чжоуцюй 9 серпня, було щонайменше 702 жертв. Пропало безвісти 1 042 осіб, а 45 тисяч людей були евакуйовані. Постраждали здебільшого тібетські скотарі і фермери.

Рятувальники спорудили тимчасовий морг під час сильної спеки звідки розноситься сморід від трупів.

Синоптики прогнозують сильні дощі впродовж наступних кількох днів, що безумовно ще більше ускладнить рятувальні пошуки. Рятувальники змагаються з часом.

Офіційне китайське інформаційне агентство Сіньхуа повідомляє, що посередині міста Чжоуцюй котиться лавина ґрунту і гірської породи довжиною у 5 кілометрів, а шириною у 500 метрів.

Міністр земельних і природних ресурсів КНР Сюй Шаоші сказав, що стихійне лихо сталося в результаті сильних злив і дестабілізації природного середовища в результаті землетрусу у 2008 році в сусідній провінції Сичуань, а також тривалих посух та ерозії ґрунту. Дехто вважає, що до зсувів спричинились вирубування довколишніх лісів.

Нанесена шкода оцінюється у десятки мільярдів доларів і поширюється на 28 провінцій і регіонів Китаю.

XS
SM
MD
LG