Спеціальні потреби

Між Японією і Китаєм загострилась суперечка з приводу спірних островів


Уряд Японії викликав китайського дипломата, щоб передати йому протест з приводу довгого перебування китайських патрульних човнів неподалік спірних територіальних вод у Східнокитайському морі.

Міністерство закордонних справ у Токіо заявило, що чотири китайські патрульні кораблі увійшли в середу у контрольовані Японією територіальні води. Як сказано, вони залишалися там протягом доби.

Секретар Кабінету міністрів Японії Йосіхіде Суга заявив, що китайського дипломата викликано, щоб передати йому «гострий протест» з приводу такої поведінки.

Багаторічна суперечка спалахнула наново торік, після того, як уряд у Токіо придбав деякі із спірних островів від їх приватного японського землевласника.

З того часу Пекін надсилає регулярні повітряні та морські патрулі неподалік островів. На думку спостерігачів, це спроби кинути виклик японському контролю над багатим на енергоресурси стратегічним районом. Існує побоювання, що суперечка може довести до ненавмисної збройної сутички і вона вже значно збільшила напруження між населенням обох країн.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG